Yeni Mazda 3 için geri sayım başladı otostil dergi Yeni Mazda 3 sedan hb

Yeni Mazda 3 için geri sayım başladı

Yeni Mazda 3 için geri sayım başladı

Yeni Mazda 3’ün dünya prömiyeri 2018 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gerçekleşiyor. Tamamen yeniden tasarlanan model, 2019’un başlarında Kuzey Amerika’dan başlayarak küresel pazarlara açılacak.

Tamamen yeni yüzüyle Mazda 3, Japon estetiğinin özünü yansıtan Kodo tasarım dilini benimsiyor. Genel olarak tasarım basit ve tek bir form üzerine yoğunlaşırken, tasarımda yer alan ince detaylar otomobile ayrı bir hava katmış.

Mazda 3’ün hatchback ve sedan modelleri farklı kişiliklere de sahip. Hatchback model dinamik bir tasarıma sahipken, sedan model ise daha zarif hatlarla karşımıza çıkıyor.

Mazda 3, yeni SKYACTIV-Araç Mimarisi üzerine inşa edilmiş. Mazda 3’ün güç aktarma organları ise, her bir sürüş durumunda pürüzsüz ve duyarlı bir gaz kontrolü sağlayan en yeni SKYACTIV-X, SKYACTIV-G ve SKYACTIV-D motorlarından oluşuyor.

6 milyonun üzerinde satış adedi

İlk kez 2003’te piyasaya sürülen ve o tarihten bu yana 6 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşan Mazda 3, hem şirketin büyümesi açısından hem de markanın küresel planları açısından stratejik model.

Mazda’nın Temsilci Direktörü, Başkan ve CEO’su Akira Marumoto, “Bugün açıkladığımız yeni Mazda 3, Mazda için yeni bir dönem başlatıyor” dedi.

Yeni Mazda 3, 30 Kasım’da kapılarını otomobil severlere açacak Los Angeles Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Otomobilin tanıtımı ise 28 – 29 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.