Yeni Hyundai Tucson fiyatları Tucson kaç para otostil dergisi

Yeni Hyundai Tucson 1.6 dizel otomatikle rekor için geliyor

Yeni Hyundai Tucson 1.6 dizel otomatikle rekor için geliyor

Yeni Hyundai Tucson bu yılın ikinci yarısında geliyor. Araçta uzun süredir beklenen 1.6 litrelik motor da olacak.

Ülkemizde 1.6 litrelik dizel motor eksikliği yüzünden sıkıntılı günler yaşayan Hyundai Tucson’un şansızlığı sona ermek üzere. Bu yılın ikinci yarısında satışa sunulacak olan yeni model öncüsünden farklı olarak hem 1.6 litrelik dizel motora sahip olacak hem de sınıfında rastlanmayan şekilde 48 voltluk hibrit sistemine de sahip olacak.

Hyundai ürün gamındaki ilk dizel hibrit olarak lanse edilecek olan yeni Tucson, Euro 6d emisyon normlarını karşılayabiliyor.

İlk etapta 2.0 litrede olacak

İlk etapta araçta sunulacak olan hibrit sistemi 2.0 litrelik dizel motorla uyumlu olacak. 186 HP gücüyle de en güçlü Hyundai motoru unvanına sahip olan güç ünitesi dört tekerlekten çekiş sistemiyle donatılacak. Araçta 6 ileri manuel şanzıman sunulacak. Ancak opsiyonel olarak yeni geliştirilen 8 ileri otomatik vites kutusu da alınabilecek.

Araçta sunulan hibrit sistem 48 voltluk bir ünite. İlk kalkış anında Tucson bu üniteden gelen 12 kW güç ile daha hızlı kalkış yaparken aynı zamanda tüketimini de düşürüyor. Sistem otomatik olarak devreye girip çıktığı için sürücü değişimleri anlamıyor bile.

Ülkemize 1.6 lt de geliyor

2019 yılında ise bu yenilik 1.6 litrelik dizel motorda da sunulmaya başlanacak. Ülkemizde de büyük talep görmesi beklenen yeni 1.6 litrelik motor aynı zamanda otomatik vitesle de alınabilecek.

Yeni Hyundai Tucson

Yeni Hyundai Tucson

Yeni Hyundai Tucson

Yeni Hyundai Tucson

Yeni Hyundai Tucson

Yeni Hyundai Tucson