Yeni Hyundai Santa Fe Hyundai Türkiye Araba Dergisi otostil

Yeni Hyundai Santa Fe böyle mi görünecek?

Yeni Hyundai Santa Fe böyle mi görünecek?

Hyundai’nin amiral gemisi yedi koltuklu Santa Fe, bu yılın sonuna doğru dördüncü nesliyle yollarda olacak. Geçtiğimiz günlerde profil görseli yayınlanan araç eğer bu çizimdeki gibi olursa o zaman Almanların işi zor demektir. Yeni Hyundai Santa Fe Almanları korkutacak.

Hyundai, ortaya çıkmış eskizlerde yeni Santa Fe’nin görünümünü gösterdi. Yedi koltuklu SUV, satışa sunulmadan önce dünyaya ilk adımını Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda atacak.

Eskizler, yeni Santa Fe’nin, yeni Kona Crossover’ın görünümünden esinlenerek daha açısal bir karoser kullanacağını gösteriyor. Ön farlar daha ince ve ızgarayla bütünleşirken, tıknaz bir ön tampon ve LED sis lambaları günümüz modelinden daha çarpıcı bir yüz kazandırmış. Büyük boy alaşımlı jantların seri üretim modellerde olma ihtimali düşük ancak krom detaylar büyük ihtimalle bolca yer alacak.

Mevcut Santa Fe, sadece bir motor seçeneği ile sunuyor: 2.2 litrelik dört silindirli dizel 194 HP’yi otomatik vitesle yola aktarıyor. Ancak bu motorun vergi diliminde üst dilimde yer almsı nedeniyle ülkemizde aracın tercih edilmemesine sebep olmuştu. Yeni modelde ise Tucson modelinde de kullanılan turbo beslemeli 1.6 benzinli motorun kullanılması bekleniyor.

Hibrid teknolojinin de aynı çizgide ilerlemesi mümkün. Hyundai; Hyundai ve Kia serisine 2020 yılına kadar 31 yeni düşük emisyonlu model sunmayı ve hibrid serisini, SUV’ları ve büyük araçları kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyor. Bu da Santa Fe’de küçük hacimli bir hibrit olmadını neredeyse kesin kılıyor.

İç mekan için önemli bir büyüme ve teknolojik iyileşme olacak. Özellikle yeni modelde otonom sürüş konusunda ilerlemenin olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni Hyundai Santa Fe