Yeni Hyundai i20 özellikleri yeni arabalar otostil dergisi 2018

Yeni Hyundai i20 beklenmedik şekilde değişimden geçti

Yeni Hyundai i20 beklenmedik şekilde değişimden geçti

Hyundai i20 yenilendi. Yeni Hyundai i20’nin bu kadar yoğun bir değişim geçireceğini kimse düşünmüyordu. Yeni Hyundai i20 özellikleri ne? Yeni Hyundai i20 ne zaman satılacak?

Küçük sınıfta yer alan Hyundai i20 makyajlandı şeklinde açıklandı. Ancak yaşanan değişime baktığımız zaman makyaj yerine radikal bir değişim demenin daha doğru olacağını düşünüyoruz. Yeni Hyundai i20 özellikleri ne? Yeni Hyundai i20 ne zaman satılacak? Hepsi haberimizde.

Yeni Hyundai i20 özellikleri

Yeni Hyundai i20 tasarım

Yeni Hyundai i20 bizlerin beklemediği şekilde kapsamlı bir yenilikten geçirildi. Hyundai İzmit Fabrikası’nda üretilen Hyundai i20’nin değişimi çok radikal oldu.

Yeni Hyundai i20 tasarım

Yeni Hyundai i20 ön tasarım

Yeni Hyundai i20 yüz tasarımı açısından çok önemli bir değişimden geçti. Sadece tampon tasarımı değişimi olarak görülse bile yüzün büyük bir bölümünü tampon kapladığı için aracın tüm ifadesi değişmiş. Havalandırma ızgarasının yeni tasarımı daha dinamik görünmesini sağlamış. Sis farlarının tasarımının küçültülmesi Yeni Hyundai i20’nin kalite hissini artırmış. Yeni tampon daha agresif görünmesini sağlamış.

Yeni Hyundai i20 ön tasarım

Yeni Hyundai i20 arka tasarım

Yeni Hyundai i20’nin arka tasarımı yüzünden daha fazla değişim göstermiş. Bu tasarımla ilgili ilk aklımıza gelen biraz fazla olmuş oldu. Eski tasarımda düz olan tasarım bu kez çok eğimli olmuş. Küçük sınıf yeni tasarım anlayışına daha uyumlu bir hale gelmiş ama Japon otomobillerinin tasarımı ile çok karıştırılabilir. Hareketli bir tasarıma dönülmüş olması özellikle arka tasarım açısından i20’nin bambaşka görünmesini sağlamış.

Yeni Hyundai i20 arka tasarım

Yeni Hyundai i20 iç mekan tasarım

Yeni Hyundai i20’nin yaşam alanında dışına göre önemli bir değişim bulunmuyor. Bunun yerine teknolojik özellikleri aracın bünyesine katılmış. Özellikle güvenlik ekipmanları konusunda günümüz teknolojilerinin neredeyse tamamına sahip olmuş. Bunun yanında Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu olan 7 inç büyüklüğündeki ekranda araçta artık görev yapıyor.

Yeni Hyundai i20 iç mekan tasarım

Yeni Hyundai i20 teknik özellikleri

Yeni Hyundai i20’nin motor kaputunun altında yeni 1.0 litrelik turbo ünite yatıyor. Bu motor seçeneği 100 HP ve 120 HP seçeneklerine sahip. 100 beygir seçeneğinde 5 ileri manuel şanzıman kullanılırken, 120 beygir seçeneğinde 6 ileri oranlı manuel şanzıman yer alıyor. Bu iki motor seçeneği de ilk kez 7 ileri oranlı çift kavramalı otomatik şanzımanla (7DCT) satın alınabilecek. Aracın motor kaputunun altında güncel versiyonda kullanılan 1.4 litrelik dizel motor bu kez olmayacak! Yeni Hyundai i20, İzmit Fabrikası’nda Mayıs sonundan itibaren üretime başlayacak ve çok fazla vakit geçmeden satışa başlanacak.

Yeni Hyundai i20 teknik özellikleri