Yeni Hyundai Accent 3. çeyrekte geliyor | OTOSTİL

Yeni Hyundai Accent 3. çeyrekte geliyor

Yeni Hyundai Accent 3. çeyrekte geliyor

Beşinci jenerasyon Hyundai Accent yeni haliyle Toronto Auto Show’da tanıtıldı. Aracın ana hatları korunmuş olsa da aslında pek çok noktasında değişikliğe gidilmiş.

Ülkemizin de en çok tercih edilen modellerinden olan Hyundai Accent, tüm dünyada da popülaritesini koruyor. Ancak yurtdışındaki örneklerin bazı özellikleri ülkemizdeki versiyondan farklı. Özellikle motorları benzinli ünitelerden oluşuyor.

İlk olarak 1994 yılında karşımıza çıkan Accent, yeni 5. nesliyle Toronto Auto Show’da tanıtıldı.

Aracın eski nesille pek çok noktası benzerken aslında altyapısında önemli değişiklikler yapılmış. Bu yılın 3. çeyreğinde bayilerde yerini alacak olan Accent, yeni bir ızgara, farlar ve stoplara kavuşmuş. Aracın değişen tamponları da boyunun artmasını sağlamış.

29 mm daha geniş, 15 mm daha uzun olan yeni Accent, eski nesle kıyasla yere de 10 mm daha yakın. Aracın dıştan belli olmamasına rağmen dingil mesafesi de öncüsünden 10 mm daha uzun.

İç mekanında yeni döşemelere kavuşan Accent, versiyona göre 5 veya 7 inçlik ekrana kavuşurken koltukların tasarımını da değişmiş. Daha hafif koltukların kullanıldığı araçta iç mekandaki yaşam alanı da artırılmış. Yeni araçtaki yaşam alanı 36 litre daha fazla. Bagaj kapasitesi ise öncüsünden 16 litre daha büyük.

1.6 litrelik GDI benzinli motorla donatılan Accent 132 HP güç üretiyor. Aracın motorunda yapılan iyileştirmelerle özellikle 40-80 km/s ve 80-120 km/s ara hızlanmalarında 0,2 ve 0,3 saniye daha iyi olduğu belirtiliyor. Ayrıca yakıt tüketimi de %7 düşürülmüş.

6 ileri manuel veya 6 ileri otomatik şanzımanla donatılabilen bu motorda otomatik vites kutusu sürüş modları ile donatılmış.

ESP ve 6 havayastığının standart donanıma eklendiği Accent’da otomatik fren ve arka kamera da standart donanımlar arasındaki yerini almış.

2018-Hyundai-Accent 2018-Hyundai-Accent-2 2018-Hyundai-Accent-3