Yeni Ford Focus 2022 model olarak geliyor OTOSTİL

Yeni Ford Focus 2022 model olarak gelecek

Yeni Ford Focus 2022 model olarak gelecek

Yenilenen modelin üretimine Ocak 2022’de başlanacak ve 2022 model yılı olarak satılacak.

Ford’un 1998 yılında ilk kez yollara çıkan başarılı kompakt modeli Focus, dördüncü neslinde kapsamlı bir makyajlı 2022 yılına hazırlanıyor. Tasarımdaki değişiklikler dışında makyaj etkisini LED farlar ve ilk kez kullanılan 13,2 inç ekrana sahip, SYNC 4 bilgi-eğlence sisteminde hissettiriyor.

Yeni versiyonda motor seçenekleri arasında eklenen 48 volt elektrikli EcoBoost Hibrit motor, yeni yedi vitesli Powershift otomatik şanzımanla kullanımı daha rafine ve keyifli hale getirirken yakıt verimliliğini de artırıyor. Ford’un “insan odaklı” tasarım felsefesinin yeni yorumuyla Focus’un dış tasarımına daha fazla güven ve cesaret getirilirken Titanium, ST-Line ve Active versiyonları daha belirgin bir yaklaşımla geliştirildi. Her versiyon kendi kişiliğini ifade eden benzersiz stil detayları ve artan teknik özellikler sunuyor. Yeni Ford Focus, genişletilmiş Vignale paketiyle de mükemmel lüks ve seçkin tasarım detayları sunuluyor.

Focus’ta ilk kez sunulan ileri sürücü destek teknolojileri arasında Kör Nokta Asistanı3 yer alıyor. Arkadan yaklaşan araçlar için sürücünün kör noktasını takip eden asistan, çarpışma olasılığı algılarsa sürücüyü uyarmak ve şerit değiştirme manevrasından caydırmak için ters yönde direksiyon hareketi uygulayabiliyor.

Yeni Focus, yakıt tasarrufu sağlayan EcoBoost Hibrit 48 volt motor ve 155 HP’ye kadar güce sahip otomatik şanzıman seçeneğiyle sunuluyor. Yedi vitesli, çift debriyajlı Powershift otomatik şanzıman, özellikle şehirlerde dur-kalk trafikte sürüşü kolaylaştırırken Focus’un bilinen sürüş keyfine hibrit güç aktarma sisteminin elektrik destekli performansıyla katkıda bulunuyor.

Yeni Focus’un 125 HP ve 155 HP güç seçenekleri bulunan 48 volt hafif hibrit 1.0 litre EcoBoost Hibrit güç aktarma organı altı vitesli manuel şanzımanıyla 5.1 lt/100 km’den başlayan WLTP yakıt verimliliği ve 115 gr/km CO2 emisyon sağlıyor. Standart alternatörün yerini kayış tahrikli entegre marş/jeneratörün (BISG) aldığı hibrit güç aktarma organı normalde frenleme sırasında kaybedilen enerjinin geri kazanılmasını ve özel bir lityum iyon batarya paketinde depolanmasını sağlıyor. Aynı zamanda bir motor olarak da hareket edebilen BISG, aynı viteste daha uyumlu hızlanma için güç aktarma organından sağlanan toplam torku artırmak veya yakıt verimliliğini artırmak için motorun gerektirdiği iş miktarını azaltmak amacıyla tork desteği veriyor.

Yeni Focus ayrıca Ford’un 125 HP güç seçenekli 1.0 litre EcoBoost motoruyla da sunuluyor. Altı vitesli, manuel şanzımanlı bu motor, 5.1 lt/100 km yakıt verimliliği ve 116 gr/km CO2 emisyon (WLTP) değeri sağlıyor.

Yeni Focus ST de ilk kez tanıtıldı

Ford, ayrıca hatchback ve SW gövde stilleriyle sunulan ve Ford Performance tarafından geliştirilen güçlü EcoBoost benzinli ve EcoBlue dizel motor seçenekli yeni Focus ST’yi de ilk kez tanıttı.

Yeni Ford Focus

Yeni Ford Focus

Yeni Ford Focus

Yeni Ford Focus

Yeni Ford Focus

Yeni Ford Focus