Yeni Ford Focus teknik özellikleri Ford Focus detayları otostil dergi

Yeni Ford Focus tanıtıldı Türkiye’ye kaç paradan geliyor?

Yeni Ford Focus tanıtıldı Türkiye’ye kaç paradan geliyor?

Ford’un geçtiğimiz aylarda yenilediği Fiesta modelinden sonra yeni Ford Focus da bugün Londra’da düzenlenen Dünya prömiyeri ile tanıtıldı. Focus ailesinin dördüncü nesil üyelerinden olan otomobil, tasarımı ile dikkat çekiyor.

Yeni Ford Focus teknik özellikleri

Yeni Focus, dört farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. 1.0 EcoBoost motor; 85 bg, 100 bg ve 125 bg olmak üzere üç farklı güç seçeneğine sahip. 8 ileri otomatik şanzıman seçeneğini sadece 125 bg’lik modelinde sunacak olan marka, bu motor için 6 ileri manuel şanzıman konfigürasyonunuda bulunduruyor. Ayrıca 85 ve 100 bg güç seçeneklerine sahip olan modellerinde sadece 6 ileri manuel şanzıman seçeneğini müşterilerine sunacak.

Diğer benzinli motor seçeneği olan 1.5 EcoBoost motor seçeneği ise 150 bg’lik ve 182 bg’lik iki farklı seçeneğe sahip olacak. 150 bg’lik olan model otomatik şanzıman ile kombine edilirken, 182 bg’lik versiyon manuel şanzıman ile kombine edilmiş.

Dizel motor seçeneklerine geçtiğimizde burada da iki farklı hacim alternatifi mevcut. 1.5 litrelik EcoBlue motor 95 ve 120 bg’lik motor seçeneklerine sahip olacak. 2.0 litrelik dizel motor ise 150 bg güç ve 370 Nm tork üretebilecek.

Yeni Ford Focus’un fiyatı nasıl olacak?

Bugün düzenlenen etkinlikte sadece hatcback modeli tanıtılan otomobilin sedan versiyonunun ne zaman geleceği ile ilgili bir açıklama yapılmadı. 2019 yılının başlarında Türkiye’de satışa sunulacak olan otomobilin, Avrupa’daki başlangıç fiyatı 19.550 € olarak açıklandı. Türkiye’de hali hazırda satışta olan güncel modelin 91.000 TL’den başladığını hatırlatalım.

Yeni Ford Focus

Yeni Ford Focus

Yeni Ford Focus

Yeni Ford Focus

yeni ford focus

Yeni Ford Focus