Yeni Ford Edge Ford Fiyatları otostil Dergisi Araba Dergisi otostil

Yeni Ford Edge yılın ikinci yarısında 238 HP ile geliyor

Yeni Ford Edge yılın ikinci yarısında 238 HP ile geliyor

Ford’un Amerikan modellerini andıran ve bu hatlarıyla bir anda dikkatleri üzerine eken modeli Edge yenilendi. Yeni Ford Edge yıl bitmeden bayilerde olacak.

Ford bu aracı yenilerken ana hatları korumaya özen göstermiş. Satılmakta olan modele kıyasla tasarım artık daha sportif. Aracın büyük ve siyah ızgarası sportifliği desteklerken, yukarda konumlandırılan çekik farlar da albeniyi artırmış. Izgara ile uyumlu tasarlanan sis farları ve yuvaları ile de ön görünüm güncel modelden farklılaştırılmış.

Profilden yine şişkin çamurluklar ve büyük jantlar dikkat çekerken arka kısım da değişimden nasibini almış. Öncüsüne benzer tarzda hazırlanan stoplar artık yekpare görünmüyor. Ford logosu stoplar birbirinden ayırıyor. İkili egzoz çıkışı ise standart donanımda. ST-Line donanım ile tanıtılan Yeni Ford Edge öncüsüne kıyasla hem ön hem de arkadan daha dinamik bir otomobil olmuş.

Aracın iç mekanı da değiştirilmiş. Ses kontrollü SYNC3 sistemi ile donatılmış olan yaşam alanında artık akıllı telefonlar için kablosuz şarj sunuluyor. Gösterge tablosunu da sürücü kendi isteğine göre özelleştirebiliyor. İç mekanda ortam aydınlatmalarını da farklı renklerle ayarlayabiliyorsunuz.

Yeni Ford Edge ülkemizde 2.0 litrelik motorla alınabiliyordu. Yeni nesilde ise motorun hacmi yine 2.0 litrede tutuluyor olsa da ürettiği güç değişmiş. Artık 2.0 litrelik motorun çift turbolu en üst modeli 238 HP güç üretiyor. Ayrıca bu versiyonda dört tekerlekten çekiş sistemi ve 8 ileri otomatik vites kutusu da standart olarak sunuluyor. Alt modellerdeyse 150 HP güç üreten 8 ileri otomatik ve önden çekişli bir modelle 190 HP güç üreten 6 ileri manuel ve dört tekerlekten çekişli bir versiyon da alınabiliyor.

Aracın yakıt tüketim ve emisyon verileri ise henüz araç homologe olmadığı için açıklanmıyor.

Yeni Ford Edge bu yılın ikinci yarısında satışa sunulacak.

Yeni Ford Edge

Yeni Ford Edge

Yeni Ford Edge