Land Rover Discovery Sport vergi avantajlı 1.5 lt motora kavuştu

Yeni Discovery Sport, 1.5 litre 300 HP Plug-In Hybrid motor seçeneği ile Türkiye’de satışa sunuldu. Vergi avantajıyla da dikkat çeken Yeni Discovery Sport Plug-In Hybrid, 875.950 TL’den başlayan fiyat etiketine sahip.

PAYLAŞ

Gücünü dört tekerleğe birden aktaran Discovery Sport Plug-In Hybrid, 6.6 saniyede 0’dan 100 km/s hızlanmasını tamamlarken, WLTP ortalama yakıt tüketim değerlerine göre 100 kilometrede 1.6 lt yakıt tüketiyor. Ayrıca, 3 silindirli 1.5 litrelik Plug-In Hybrid motoruyla sürücülerine WLTP standartlarına göre tamamen elektrikli 64 kilometrelik bir menzil sunabiliyor.

Her Türlü Yol Koşuluyla Başa Çıkabiliyor

Land Rover’ın genlerinden gelen off-road kabiliyetini de koruyan Discovery Sport, 600 milimetrelik su birikintilerinden rahatlıkla geçebiliyor. Dört tekerlekten çekiş kontrol sistemi Terrain Response ile bulunduğu yüzeye uygun çekiş özellikleri sunan Discovery Sport, opsiyonel olarak sunulan direksiyon destekli Adaptif Hız Sabitleme sistemi ile şeridi ortalayarak yol alabiliyor. Yine opsiyon listesinde yer alan öndeki araçla mesafesini otomatik olarak ayarlama özelliği ile birlikte Discovery Sport’ta, Şerit Takip Asistanı, Trafik İşareti Tanıma, Acil Durum Freni ve Sürücü Yorgunluk Takip Monitörü de sunuluyor.

Yeni Discovery Sport
Yeni Discovery Sport
Yeni Discovery Sport
Yeni Discovery Sport
Yeni Discovery Sport
Yeni Discovery Sport