Yeni Citroen Berlingo ne zaman geliyor otostil dergisi otostil com

Yeni Citroen Berlingo ne zaman Türkiye yollarına çıkacak?

Yeni Citroen Berlingo ne zaman Türkiye yollarına çıkacak?

Yeni Citroen Berlingo ne zaman satışa sunuluyor? Yeni Citroen Berlingo ne zaman geliyor? Yeni Citroen Berlingo kaç para olacak? Hafif ticari araç Yeni Citroen Berlingo artık otomobilleri avlayacak!

Binekleri hedefine aldı

Aracın tasarımında artık daha fazla binek kullanımın hedeflendiği belli oluyor. Öncü modellerden farklı olarak biraz daha SUV gibi tasarlanan model, markanın diğer modellerinde kullanılan kapılardaki Airbump yastıklara da sahip. Elbette bunlar göz çıkarmayacak şekilde kullanılmış. Citroen’in yeni marka yüzünün kullanıldığı Berlingo, yayvan ızgara ve çekik farlarla Aircross ailesi ile benzerliklere sahip.

Yukarı açılan bagaj kapağı mı?

Aracın profil görüntüsü yeni jantlar ve kapılar ile değişkenlik gösterirken arka kısım önemli bir değişimden geçmemiş. Yine yukarı doğru açılan büyük bagaj kapağına sahip olan Berlingo, diklemesine yerleştirilmiş büyük stoplara sahip. Burada iki parçalı bagaj kapağı kullanılsaydı binek kullanıcılar daha mutlu olurdu.

Yaşam alanı daha geniş

Bugüne kadar 1.7 milyondan fazla satılan Citroen Berlingo yeni platformu sayesinde daha cömert bir iç mekana kavuşmuş. Araç artık M ve XL adı altında iki gövde versiyonuyla satılacak. 4.40 metre uzunluğundaki M karoser dışında tüketiciler 4.75 metre uzunluğundaki XL versiyonu da alabilecek. Aynı zamanda model 5 veya 7 koltukla da donatılabilecek.

3 metreye yaklaşan uzunluk var

Aracın yeni altyapısı sayesinde yükleme alanında da önemli değişiklikler var. Bunların başında arka koltukların katlanmasıyla elde edilen 2.7 metrelik uzunluk yer alıyor. XL modelde bu uzunluk 3.05 metreye ulaşıyor. Bagaj kapasitesi ise M versiyonda 100 lt artışla 775 litrelik değere ulaşmış durumda.

Şimdilik dizel otomatik olmayacak

 

İlk etapta biri benzinli iki motorla alınabilecek olan Berlingo yıl sona ermeden motor gamını da zenginleştirecek. Araçta sunulacak olan 1.2 litrelik 110 beygir güç üreten benzinli motor 6 ileri manuel vitesle donatılırken, bu motorun 130 HP güç üreten ve 8 ileri EAT8 tam otomatik şanzımanlı versiyonu da 2019 ikinci yarısında tüketicilere sunulacak. Dizel cephesinde ise 1.5 litrelik dizel motor 75, 100 ve 130 HP güç üreten versiyonları ile sunulacak. 130 beygirlik model ileriki dönemlerde ise 8 ileri otomatik vitesle alınabilecek.

Yeni Citroen Berlingo ne zaman geliyor

Cenevre Otomobil Fuarı’nda lansmanı yapılan Yeni Citroen Berlingo bu yılın ikinci yarısında bayilerde yer almaya başlayacak. Mayıs ayının sonundan itibaren bayilerde tanıtımlara başlar.

Yeni Citroen Berlingo ne zaman geliyor

Yeni Citroen Berlingo ne zaman geliyor

Yeni Citroen Berlingo ne zaman geliyor