Yeni C Serisi ilk kez dijital fuarda sergileniyor OTOSTİL

Yepyeni Mercedes modelleri ilk kez dijital Autoshow fuarında sergileniyor

Yepyeni Mercedes modelleri ilk kez dijital Autoshow fuarında sergileniyor

26 Eylül 2021 tarihine kadar dijital standında ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek olan Mercedes-Benz; markanın yeni elektrikli amiral gemisi EQS ve tamamen yenilenen Yeni C Serisi başta olmak üzere tam 10 modelini tanıtıyor.

Autoshow 2021 Mobility’de Mercedes-Benz, 10 farklı modelle otomobil meraklılarıyla buluşuyor. Mercedes-Benz çatısı altında sunulan 4 farklı markanın (Mercedes-Benz, Mercedes-AMG, Mercedes-EQ, Mercedes-Maybach) standlarında birçok yeni model ilk kez otomobil ve teknoloji tutkunlarıyla buluşuyor.

Mercedes-EQ markasının standında, bu markanın farklı segmentlerdeki 3 farklı modeli olan; EQC, EQA ve EQS yer alırken, performansı lüksle buluşturan Mercedes-AMG markasının standında önümüzdeki aylarda satışa sunulacak, yenilenen Mercedes-AMG GT 4 kapı Coupe modeli bulunuyor. Mercedes-Benz markasının altında Yeni C Serisi başta olmak üzere Yeni CLS, GLB ve G Serisi yer alırken, nihai lüksü temsil eden Mercedes-Maybach markasının standında, Yeni Mercedes-Maybach S Serisi ziyaretçilerini bekliyor.

EQA

Mercedes-EQ ailesinin tamamen elektrikli kompakt ve dinamik SUV modeli EQA’yı Türkiye’de ilk kez Autoshow ile birlikte meraklılarıyla buluşuyor. Her yaştan, her kitleye hitap etme geleneği ile farklı ihtiyaçlar için farklı çözümler sunmaya devam eden marka, EQA ile müşterilerine ilk kez kompakt segmentte de tamamen elektrikli, şehir içi kullanıma uygun ve 432 km’ye kadar son derece güçlü menzili ile yeni bir elektrikli Mercedes deneyimi sunuyor.

GLA’nın yakın bir akrabası olan EQA, bu modelin tüm heyecan verici, maceracı özelliklerini bünyesinde barındırıyor ve bu özellikleri, verimli bir elektrikli güç aktarma sistemiyle birleştiriyor. EQA, DC şarj istasyonlarında yalnızca 30 dakikada yüzde 80 doluluk oranına ulaşabiliyor. EQA 350 4MATIC, ön ve arka aksta yer alan iki elektrikli motorun ürettiği toplam 292 HP güç ile 0-100 km/s hızlanmasını yaklaşık 6 saniyede tamamlıyor.

EQS

Mercedes-EQ markası, tamamen elektrikli ilk lüks sedan modeli EQS ile lüks segmentini yeniden tanımlıyor. EQS aynı zamanda Mercedes-EQ markasının lüks ve üst sınıf elektrikli araçlara yönelik modüler mimariye dayanan ilk model olmasıyla da dikkat çekiyor. Üstün teknoloji, tasarım, işlevsellik ve bağlanabilirlik özelliklerini birleştiren EQS, hem sürücü hem de yolculara odaklanıyor.

Üstün performans değeri sunan yeni EQS, 523 HP ile 0’dan 100’e 4,3 saniyede çıkabiliyorken aynı zamanda tam tamına 672 km’ye kadar bir menzil sunuyor. EQS’te, DC şarj istasyonlarında 300 kilometreye kadar menzil için yalnızca 15 dakikalık bir şarj yeterli oluyor.

Yeni S Serisi’ne yakın konfor ve lüks özellikleri sunan EQS, tamamen elektrikli bir platform üzerine inşa ediliyor. Tamamen yeni bu konsept, “Amaca Yönelik Tasarım”ı mümkün kılıyor. Bütünleşik kavisli hatları, fastback arka tasarımı ve olabildiğince önde konumlandırılan kabiniyle EQS, ilk bakışta bile içten yanmalı motora sahip araçlardan ayrışıyor. “Progressive Luxury” (İlerici Lüks) ile birleştirilen “Sensual Purity” (Duygusal Sadelik) tasarım felsefeleri, cömertçe şekillendirilen yüzeyleri, azaltılmış çizgileri ve kesintisiz geçişleri beraberinde getiriyor.

Aerodinami uzmanları ile tasarımcıların yakın iş birliği ve “Amaca Yönelik Tasarım” yaklaşımını kapsayan çok sayıda titiz detay sayesinde elde edilen 0,20 Cd sürtünme katsayısı ile EQS, dünyanın en aerodinamik seri üretim otomobili unvanını elde ediyor. Söz konusu değer, özellikle sürüş menziline de çok olumlu yansıyor. EQS, aynı zamanda düşük rüzgar sürtünmesi ile en sessiz araçlardan biri olarak öne çıkıyor.

Hem sürücüye hem de yolculara odaklanan EQS ile devrim niteliğindeki yeni ekran teknolojisi MBUX Hyperscreen’in de lansmanı gerçekleştiriliyor. MBUX Hyperscreen ile iç tasarımda, sürücüden ön yolcu alanına uzanan toplamda üç adet ekran birleşerek tek bir ekran formuna kavuşuyor. Sadece sürücü değil ön yolcuya ait ekran da geniş, kişiselleştirme ve kontrol imkânları sunuyor.

Mercedes-Benz, EQS’de hava kalitesi konusunda kapsamlı bir yaklaşım sergiliyor. Özel filtreleme sistemiyle HEPA filtre, yaklaşık 150 futbol sahası büyüklüğünde alanı temizleyebilen bir havalandırma sistemi sunuyor.

Bütün bunların yanında EQS, önde ve arkada otomatik açılıp kapanabilen kapılar gibi yeni teknolojileriyle standartları belirliyor. Aynı zamanda MBUX’i kullanarak da arka kapıların açılabilmesiyle sürücü konforu da başka bir boyuta taşınıyor.

Yeni C Serisi

Zamansız güzellik ve teknolojinin birleşimini yansıtan Mercedes-Benz markasının standındaki yıldızı; Yeni C Serisi. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye pazarında da çok önemli yere sahip olan ve tamamen yenilenen Yeni C Serisi de ilk kez Autoshow 2021’de Türk tüketicisiyle buluşuyor.

Mercedes-Benz’in yeni tasarım anlayışına göre şekillendirilen Yeni C Serisi’nde, 204 HP gücünde hafif hibrit benzinli bir motor kullanılıyor. Mercedes-AMG Petronas Formula 1 ekibiyle birlikte geliştirilen yeni turbo beslemesi ile çok daha verimli olan motor, her zamankinden düşük emisyon oranlarını karşılayabiliyor.

Yeni C Serisi, S Serisi’nden aldığı özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Model, arka aks yönlendirmesi ve orta konsolda konumlanan yeni nesil MBUX ekranına sahip.