Yeni BMW 4 Serisi Ekim’de 1.6 lt motorla geliyor

BMW yeni 4 Serisi'ni dijital bir lansmanla dünyaya duyurdu. Küçük bir 8 Serisi haline gelen otomobil, kimileri tarafından çok beğenildi, kimi BMW meraklıları tarafından ise geniş ızgara tasarımı nedeniyle eleştirildi.

PAYLAŞ

Yeni BMW 4 Serisi Coupe, Ekim ayından itibaren showroom’larda BMW tutkunlarıyla buluşmaya ve Kasım ayından itibaren yollarda olmaya hazırlanıyor. Yeni BMW 4 Serisi Coupe, Türkiye’de ilk etapta 1.6 litre 170 HP benzinli motora sahip 420i modeli ile satışa sunulacak.

Yeni BMW 4 Serisi Coupe, BMW dikey Böbrek Izgara tasarımına yeni bir yorum getiriyor. Ancak bu yeni tasarım kimileri tarafından fazla abartılı bulundu ve modelin genel tasarımı ile uyumsuz olarak algılandı.

Ağırlık merkezinin 21 milimetre daha alçağa çekilmesiyle, arka aks izi Yeni BMW 3 Serisi Sedan’dan 23 milimetre daha geniş olarak tasarlanan model, hafifletilen gövde ve şasi yapısıyla 50:50 ağırlık dengesi elde etmiş.

Yeni model, sürücü odaklı kokpite sahip. 10.25 inç’lik bilgi-eğlence ekranının yanında, tamamen dijital 12.3 inçlik gösterge paneli de modelde kullanılan en son teknolojilere ışık tutuyor. Yeni modelde M Sport’a özgü tasarımlı Deri Direksiyon ve M Sport Koltuklar sunulacak. Opsiyonel olarak sunulan yeni nesil BMW Head-Up Display yüzde 70 daha geniş projeksiyon yüzeyi sunarken, dijital gösterge kümesindeki çevrenin yenilikçi 3D görselleştirmesi, sürücüler için otomobilin ve çevresinin yanı sıra aktifleştirilmiş yardım sistemlerinin sunduğu işlevleri de daha rahat takip edilebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca araçta önceki modele göre önemli ölçüde geliştirilen sürücü destek sistemlerine eklenen otomatik fren yapma özelliğine sahip ve direksiyonu da yönlendirebilen Şerit Terk Uyarısı da standart olarak sunulan özellikler arasında.

Yeni BMW 4 Serisi Yeni BMW 4 Serisi Yeni BMW 4 Serisi