Yeni BMW 2 Gran Coupe BMW Türkiye Araba Dergisi otostil

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe yine yakalandı

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe yine yakalandı

Dört kapılı 2 Serisi Gran Coupe gelecek yıl tanıtılacak ve bir sonraki nesil Mercedes CLA ile yarışacak. Yeni BMW 2 Gran Coupe gün sayıyor. Araç son testlerinde partnerimiz Automedia objektiflerine yakalandı.

BMW, 2019 yılında 2 Serisi Gran Coupe’ın gelişi ile kompakt Coupe salon sınıfında Mercedes’le yarışacak ve casus fotoğrafçılarımız, soğuk hava testleri geçiren BMW’nin yeni modelinden görüntüler yakalamayı başardı.

Yakınlarda da yakalanan yeni CLA ile rekabet bu segmentte uzun süredir merakla bekleniyor.

Kamuflajlı BMW, bu model ile mevcut 1 ve 2 Serisi arasında gözle görülür değişiklikleri ortaya koyuyor. En belirgin fark ise iki kapının eklenmesi; söz konusu otomobilin günümüz aralığında sunulmayan bir model olan dört kapılı bir Coupe olmasını sağlıyor.

Gelecekteki Coupe ve Gran Coupe, X1 ile paylaşılan yeni bir ön çekişli platforma geçecek. Gran Coupe adı zaten BMW 4 Serisi’nde görülmüştü. 2019’da 8 Serisi Gran Coupe’nin 8 Serisi Coupe’ye göre daha zarif ve ferah bir alternatifi olarak görmeyi bekleyebiliriz. Gran Coupe modelleri, baz alındığında, diğer iki kapılı modellere kıyasla farklı fiyatta olması söz konusu.

Mayıs 2017’de BMW, M250i modelinin sadece 750 adetlik üretimle piyasaya sürülmesini sağlayarak izin mevcut 2 Serisi’nin yaşam döngüsünün sonuna geldiğini gösteriyor.

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe