Yeni Audi A1 kaç para Audi fiyat listesi otostil dergisi

Dizel motorsuz Yeni Audi A1 önümüzdeki ay yollarda olacak

Dizel motorsuz Yeni Audi A1 önümüzdeki ay yollarda olacak

Yeni Audi A1 önümüzdeki ay bayilerde olacak. Aracın tepeden tırnağa değişmeyen noktası kalmamış. Henüz fiyatları beli olmayan aracın en büyük sürprizi motorlarında.

Yeni A1, genel olarak Audi modellerine yapılan son eklemelerle aynı tasarım özelliklerini yansıtsa da; eskiye nazaran daha uzun bir gövdeye, C sütununun etrafında daha fazla işçiliğe ve yeni stop lambalarıyla daha çekici bir arka tarafa sahip olacak gibi gözüküyor.

Genişletilmiş kişiselleştirme seçenekleri

Aracın içine geçtiğimiz zaman ise, renkli aksanların kabini sardığını görebiliyoruz. Bu da Audi’nin Supermini sektöründeki diğer otomobillerle uyumlu olarak, A1’deki mevcut kişiselleştirme seçeneklerini daha da genişletebilme imkanı sunacağını gösteriyor.

Yeni A6, A7, A8 ve Q8 modellerinde kullanılan MMI Touch dokunmatik ekranın, Audi’nin 12.3 inçlik Sanal Kokpit dijital gösterge paneli ile birlikte sunulmasıyla Audi’nin multimedya sistemi de büyük ölçüde güncellenmiş olarak yoluna devam edecek gibi gözüküyor. Ancak bu araçtan farklı olarak A1, orta konsoldan aşağıya doğru inen üçüncü bir ekran özelliği sunmayacak. Bu arada Apple CarPlay ve Android Auto özelliğinin yanı sıra, MINI tarafından sunulan özelliğe rakip olarak Audi de, WiFi hotspot özelliğini kullanıma sunulabileceğini belirtti.

Rekabet yüksek olacak

Şu anda Audi A1’in en önemli rakiplerinden VW Polo ve Ford Fiesta kısa süre önce yenilendi. Bu da modelin rakiplerinin de eksikliklerinden büyük ölçüde kurtulduğu anlamına geliyor.

Yeni Audi A1 şu anda 5 kapılı Sportback karoserle tanıtıldı. Bu otomobilin alt yapısı VW Polo ve Seat Ibiza ile ortak. 4030 mm uzunluğundaki aracın 1740 mm genişliği ve 1410 mm yüksekliği bulunuyor.

Dizel olmayacak

Yeni Audi A1’de dizel motor olması düşünülmüyor. Bunun yerine firma araçta ekonomik TFSI motorlara yer verecek. 1.0 litreden başlayan motor seçenekleri 200 HP güç üreten 40 TFSI’a kadar uzanıyor. Araç önümüzdeki aydan itibaren bayilerde olacak. Fiyatı ise henüz belli değil.

Yeni Audi A1

Yeni Audi A1

Yeni Audi A1

Yeni Audi A1

Yeni Audi A1

Yeni Audi A1