Wilma Elles Röportaj Araba dergisi Otostil

Wilma Elles: “Türkiye’de yaşamak dünyanın nabzını hissetmek gibi”

Wilma Elles: “Türkiye’de yaşamak dünyanın nabzını hissetmek gibi”

Almanya’da oyunculuk kariyeri hızla yükselirken, Türkiye’de “Öyle Bir Geçer Zamanki” dizisiyle geniş kitlelerin beğeni ve sevgisini kazandı. Türk vatandaşlığı aldı. Çok mutlu bir evlilik yaptı ve ikiz bebekleri oldu. Son olarak “Yeter” dizisinde İdil karakterini canlandırdı. Şimdilerde yeni projelerinin hazırlıklarına devam eden başarılı oyuncu Wilma Elles’le otostil Dergi okuyucularına özel açıklamaları için Intercity İstanbul Park’taki fotoğraf çekiminde bir araya geldik… Yazı ve Fotoğraflar: Emre Kara

Dün Almanya’ya Avrupa Kalite Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü almaya gittiniz. Bugün dönüş uçağınızdan iner inmez röportajımızı yapmak üzere havaalanından piste geldik. Öncelikle ödülünüz için tebrik ediyorum ve çok merak ediyorum; oyunculukla tanışma hikayeniz nedir?

Çok teşekkür ederim. Ödüller beni, işimi daha iyi yapmam için motive ediyor. 4 yaşımdan beri oyuncu olmak istedim. Yani oyunculuk olmadan bir hayatı hiç hatırlamadım. Teyzem beni bir tiyatroya götürdü. Oradaki oyuncular simsiyah bir sahnede bizi ormana getirdi ve bir sürü maceralar yaşattı. İstediğini yaratmak ve ona göre yaşamak beni çok etkiledi. Ben de özgürce yeni dünyalar yaratmak istedim.

Hangi karakterleri canlandırmayı seviyorsunuz?

Ben katilden başla meleğe kadar her türlü karakteri oynamak isterim. Orada bir sınırım yok. Yeni şeyler keşfetmek istiyorum, daha önce gittiğim yolları değil. Oyunculukta konfor aramıyorum. Benim için bir projede çok önemli olan ama bu projenin mesaji insanlar icin faydali birsey olsun.

“Öyle Bir Geçer Zamanki” diziyle Türkiye’de oyuncu olarak tanındınız…

Hayatımda hep oyunculuk yaptım ama “Öyle Bir Geçer Zamanki” dizisiyle insanlar beni tanıdı. Sonra Filinta’da, Yeter dizilerinde ve başka pek çok projede oynadım. Çok şükür ki hepsi uzun soluklu projeler oldu.

Türkiye’de yaşamak nasıl hissettiriyor?

Türkiye’de yaşamak hele ki bu zamanlarda dünyanın nabzını hissetmek gibi oluyor. Buradaki jeografik pozisyon çok acayip. Doğu ve Batı burada birbirine merhaba diyor.

Almanya’da da size fazlasıyla ilgi var…

Evet, Almanya’ya sık sık gidiyorum. Essen şehrinde röportajın başında bahsettiğiniz Avrupa Kalite Ödülleri “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldım. Sağ olsunlar, ilgileri ve sevgileri için.

DİNLER ARASINDAKİ ÖNYARGIYI KIRMAYA YARDIM ETMEK İSTEDİĞİM İÇİN İSLAM BİLİMİ OKUDUM

Üniversite’de “İslam Bilimleri” okumaya nasıl karar verdiniz?

Annem bana İslam Bilimi okumamı tavsiye etti. Bana, çağımızda en büyük görevlerimizden birinin dinler arası diyaloğu sağlamak olduğunu söyledi. “Dinler arasındaki önyargıları kırmaya yardım edersen çok önemli bir şey yapmış olacaksın.” dedi. Annem müthiş akıllı, insanların derdini anlayabilen ve onlara çözümler üreten, çok büyük kalbi olan bir insandı. O hakikaten bütün insanları hiçbir zaman din, dil, ırk, gelir durumu fark etmeden sadece kalbiyle sevdi. Onun dünyanın her yerinden hayranları var.

Wilma Elles

Türkçeniz çok iyi. Ne kadar zaman oldu Türkiye’ye yerleşeli?

7 yıl önce Türkiye’ye geldim. Gelir gelmez hemen her gün Türkçe öğrenmeye devam ettim.

Örnek aldığınız isimler var mı?

Başka insanlardan çok bilgi öğrenirim. Ama kendi yolumda giderken başka insanlara bakmam. Benim yolumun bir ikincisi yok! Ben hayatımda her zaman pol pozisyondayım.

Almanya’da tiyatro yapıyordunuz. Tiyatroya devam edecek misiniz?

Tiyatroda oynamak müthiş bir duygu. Ancak yoğun prova temposu dizi çekimleriyle çakışınca çok zor ayarlanıyor. Bakalım neler olacak önümüzdeki günlerde. Sürpriz…

Bu sezon yeni bir projede sizi görecek miyiz?

Görüşmelerimiz devam ediyor. Çocuklarımın iyiliği için biraz daha seçici oldum. Gelen projeleri bir değil, iki değil, üç kez incelerim. Ama bugüne kadar kararlarımdan hep memnun kaldım.

KEREM BENİM BEYAZ ATLI PRENSİM

Eşiniz Kerem bey sizin için neler ifade ediyor?

O benim hayat arkadaşım, canım, sevgilim, beyaz atlı prensim.

Çocuklarınızdan öncesi ve sonrası neler değişti?

Biraz Hippie bir anneyim sanırım. Her şey devam ediyor. Biraz daha seçici olduğumu söylemiştim ama yine de oyunculuk, mankenlik yapıyor ve yoğun seyahat ediyorum. Ama doğru dozunda yaptığımız için bunlar çocukların gelişimi için bunlar da çok faydalı. Onlar da çok şey öğreniyorlar. Çocuklarımın ilk önce kendilerine güvenmesini sağlamaya çalışıyorum. Hayatta engel görmesinler tam tersine imkanlar olarak görsünler. Çocuklarım beni daha mutlu ve güçlü bir kadın yaptılar.

Bir gününüz nasıl geçiyor?

Sabahları hep çok mutlu olurum. Full enerjik hissediyorum ve her yeni sabahı hayata yeni bir başlangıç olarak kabul ediyorum. Projelerim için hazırlıklar yapıyorum. İş görüşmelerim yoğunluklu oluyor. Davetler oluyor onlara katılmaya çalışıyorum. Ama her gün mutlaka da ikizlerimle oynuyorum. Tabii ki çok yoruluyorum ve sıfır enerjiyle uyuyorum. Tavsiye ediyorum böyle yaparsanız hiç uyku problemi yaşamazsınız 🙂

Wilma Elles

Güzelliğiniz malum…

Bakım yapmayı severim. Güzel kokular, taze yemekler ve fit bir yaşam çok hoşuma gidiyor. Gece elbise ya da eşofman giymişim benim için fark etmez. Önemli olan güzel duygular. Çünkü güzel hissetmek yüzüne de yansır. Hayattan keyif alırsan güzel olursun.

Son olarak okuyucularımızın çok merak ettiği bir soru sormak istiyorum. Ehliyeti ne zaman aldınız ve şu an hangi arabayı kullanıyorsunuz?

Ehliyeti hemen hemen 18 yaşımdayken aldım. Annem ve babam sağ olsunlar bana bu önemli imkanı verdiler. Araba kullanmaya bayılıyorum. Bir arabayı doğru kullanmak benim için çok önemli. Şu an bir yarışmadan kazandığım arabayı (Suzuki Vitara) kullanıyorum çünkü o araba bize şans getirdi.

http://www.otostil.com/category/roportaj/