VW Car-Net uygulamasına Siri entegrasyonu ekledi otostil VW Car-Net

VW Car-Net uygulamasına Siri entegrasyonu ekledi

VW Car-Net uygulamasına Siri entegrasyonu ekledi

Volkswagen, Car-Net akıllı telefon uygulamasına Siri desteği ekleyerek sürücülerin sesleriyle korna çalmasına ve araçlarını sesleriyle kilitleyip açabilmelerine olanak sağlıyor. VW Car-Net uygulamasına Siri entegrasyonu ekledi

Telefonlarında iOS12 sürümüne sahip olan Volkswagen sürücüleri, telefonlarındaki Siri özelliğini Car-Net’e entegre edebiliyor. Entegrasyonu tamamlamak için Siri’ye arabanızı kitleme ya da kilidini açma komutunu sesli olarak vermeniz yeterli. Ayrıca Apple Watch kullanıcıları, akıllı saatleri üzerinden de otomobillerini kontrol edebilecek.

Sesli kontrol özellikleri birçok komutu kapsıyor. Bu komutlar arasında aracınızın yakıt durumunu ya da pil seviyesini kontrol etmenizi sağlayacak komutlardan tutun, aracınızın yerini tespit etmenizi sağlayacak komutlara kadar birçok farklı sesli komut yer alıyor. Ayrıca hibrit araçlarda sarj işlemini de sesli komutunuzla başlatıp durdurabiliyorsunuz.

Yukarıda belirtilen özelliklerin yanı sıra Car-Net; çarpışma bildirimi, çalıntı araç takibi ve ABD’de SiriusXM aboneliği gibi diğer bağlı araç özellikleri de sunuyor.

VW Car-Net