Volvo ikinci el sertifikalı araçlarına sınırsız km garantisi sunacak otostil Volvo garanti

Volvo ikinci el araçlarına sınırsız km garantisi sunacak

Volvo ikinci el araçlarına sınırsız km garantisi sunacak

Volvo ikinci el sertifikalı araç programına katılanlara sınırsız kilometre garantisi sunacak. Volvo kapsamı genişletilen ‘Certified by Volvo’ programıyla ikinci el bir Volvo sahibi olmak isteyenlerin ilgisini çekmeyi planlıyor. Volvo garanti kapsamında revizyona gidiyor.

Garanti kapsamı ömür boyu olmasa da Volvo, garanti programını bir alıcının ihtiyaçlarına göre özelleştirmeyi planladığını açıkladı. Yeni revizyonla sertifikalı Volvo programında yer alan alıcılar, garanti kapsamını sekiz yıla kadar uzatabilecek ve sınırsız kilometre garantisinden yararlanabilecek.

Diğer birçok onaylı araç programı gibi, Volvo da herhangi bir aracı sertifika programına doğrudan kabul etmiyor, araçların bazı koşullara uygun olması şartını koşuyor. İkinci el bir Volvo aracın programa dahil edilmesi için, 130 bin km’yi aşmamış olması ve aracın 5 yıldan eski olmaması gerekiyor. Ayrıca Volvo teknisyenlerinin aracın detaylarını inceleyerek 170 puanlık bir değerlendirme yapması gerekiyor. Bu şartlara uygun olan araçlar Volvo’nun ikinci el sertifika programına dahil edilebilecek.

Marka yeni programının özellikle ABD’deki müşteri tabanı için faydalı olacağı kanısında. Sertifikalı ikinci el Volvo araç alanların yüzde 60’ının yeni müşteriler olduğunu açıklayan şirket, yeni revizyon programıyla bu müşterileri markaya sadık hale getirmeyi amaçlıyor.