Volkswagen Amarok ve Ranger Volkswagen Türkiye Ford Türkiye otostil dergi

Yeni nesil Amarok Ford Ranger alt yapısını kullanacak

Yeni nesil Amarok Ford Ranger alt yapısını kullanacak

Volkwagen yeni nesil Amarok modelinde Ford Ranger alt yapısını kullanmayı planlıyor. VW yöneticileri tarafından yapılan açıklamalar ile doğrulanan bu durum, Amarok’un daha yetenekli bir model olmasını sağlayacak.

Benzer çalışmayı daha önce farklı markalarda görmüştük. Fiat’ın 124 Spider modelinde MX-5 platformunu kullanması, Mercedes’in X-Class’ta, Navara alt yapısını kullanması gibi. Bu sefer Volkswagen, Ford ile böyle bir çalışma yapmak için görüşmelerine devam ediyor.

Volkswagen Amarok ve Ranger alt yapılarını birleştiriyor

2011 yılından beri mevcut modelin satışını yapan Ford, Ranger modelinin makyajlanmış halini 2019 yılında Amerika pazarı için satışa sunacak. 2010 yılından beri Amarok’u üreten Volkswagen ise bu noktada iki markanın bir iş birliği yapabileceğinin sinyallerini veriyor.

Amerika ve Avrupa’daki küçük sınıf ticari araç pazarında daha fazla hakimiyete sahip olmak isteyen bu iki marka güçlerini birleştirdikleri taktirde, pazardaki paylarını arttırabilirler. Henüz bu iş birliğinin ne zaman uygulanacağı belli olmasa da yakın bir tarihte açıklanacağını söyleyebiliriz.