Tucson dizel otomatik karşılaştırma Hyundai Türkiye Eylül 2018 otostil dergi

Eylül’de gelecek yeni Hyundai Tucson rakiplerine karşı!

Eylül’de gelecek yeni Hyundai Tucson rakiplerine karşı!

Hyundai Tucson dizel otomatik Eylül ayının başında satışa sunuluyor. Eylül ayında 1.6 litre dizel otomatik seçeneğine kavuşacak olan yeni Hyundai Tucson’u sınıfının dizel otomatik seçeneği sunan önemli modelleriyle karşılaştırdık. İşte 1.6 dizel otomatik SUV modelleri. Tucson dizel otomatik karşılaştırma

Hyundai Tucson

Hyundai Tucson 2018

Hyundai Tucson 2018

Hyundai Tucson, 1.6 litrelik benzinli, 1.6 litrelik ve 2.0 litrelik dizel motor seçeneklerine sahip haliyle satışsa. Eylül ayından itibarden 1.6 litrelik dizel otomatik modeli satışa sunulacak. Ancak bunun için Hyundai Tucson’un yenilenmiş halini beklememiz gerekiyor. Yeni Hyundai Tucson Eylül ayının başında satışa sunuluyor. Fiyat konusunda rekabetçi olması bekleniyor.

Peugeot 3008

Peugeot 3008

Peugeot 3008

Peugeot’nun yenilikçi modeli 3008, 1.2 litrelik benzinli ve 1.6 litrelik dizel motor seçeneklerine sahip. 1.6 litrelik dizel motor, manuel ve otomatik şanzıman ile kombine edilebiliyor. 7 farklı donanım seviyesine sahip olan otomobilin 1.6 litrelik dizel manuel şanzımanlı baz versiyonunu 194 bin 700 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Ayrıca otomatik şanzımanlı versiyonunu 190 bin 500 TL’den başlıyor. Otomatik şanzıman ile dizel motorun kombinasyonu oldukça iyi.

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan, üç farklı motor seçeneği ile satışa sunuluyor. 1.4 litrelik benzinli motor, 1.6 litrelik ve 2.0 litrelik dizel motor seçenekleri mevcut. 1.6 litrelik dizel manuel şanzımanlı baz versiyonunu 179.700 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Tiguan’da otomatik şanzıman istiyorsanız 2.0 litrelik dizel motora ve dört tekerlekten çekiş özelliğine geçiş yapmanız gerekiyor. 2.0 litrelik dizel otomatik versiyonu ise 266.500 TL’den satılıyor. 1.6 lt dizel otomatik seçeneğinin bulunmaması ise önemli bir eksikliği.

Ford Kuga

Ford Kuga

Ford Kuga

Ford Kuga, üç farklı motor seçeneği ile satışa sunuluyor. Kuga’da 1.5 litrelik benzinli motor, 1.5 litrelik ve 2.0 litrelik dizel motor seçenekleri mevcut. 1.5 litrelik dizel manuel şanzımanlı baz versiyonunu 162 bin 500 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Ayrıca otomatik şanzımanlı versiyonunu 171 bin 500 TL ödemeniz gerekiyor. Bu kombinasyonda da uyum iyi. Yakıt tüketimi konusunda biraz cimri olması gerekiyor.

Renault Kadjar

Renault Kadjar

Renault Kadjar

Renault Kadjar, üç farklı motor seçeneği ile satışa sunuluyor. Kadjar’da 1.2 litrelik benzinli motor, 1.5 litrelik ve 1.6 litrelik dizel motor seçenekleri mevcut. 1.5 litrelik dizel manuel şanzımanlı baz versiyonunu 157 bin 400 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Ayrıca otomatik şanzımanlı versiyonunu 167 bin 400 TL ödemeniz gerekiyor. 1.5 litrelik motor seçeneği otomatik şanzımanla satın alınabiliyor. Bu kombinasyon özellikle yakıt tüketimi konusunda kendini ispatlamış durumda.

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai

Nissan’ın en çok satan SUV modeli Qashqai, 1.2 litrelik benzinli, 1.5 litrelik ve 1.6 litrelik dizel motor seçeneklerine sahip. Otomatik ve manuel şanzımanlar ile satılan otomobil iki farklı çekiş sistemi ile satın alınabiliyor. 1.6 litrelik dizel manuel şanzımanlı baz versiyonunu 141 bin 700 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Ayrıca otomatik şanzımanlı versiyonunu 177 bin 120 TL ödemeniz gerekiyor. Bu sınıfın yaratıcısı olan Qashqai dizel otomatik seçeneğinin getirdiği artıyla en çok satan SUV konumunda.

Kia Sportage

Kia Sportage

Kia Sportage

Kia Sportage, tek motor seçeneği ile satışa sunuluyordu. Dizel motor arayanların karşısına 2.0 litrelik ünite çıktığı için eli boş kalıyordu. Geçtiğimiz günlerde açıklandığı gibi yeni Kia Sportage’da 1.6 dizel otomatik seçeneği yer alacak 1.6 litrelik benzinli motoru ve beş farklı donanım seçeneği bulunan otomobilin yakında dizel otomatik versiyonu ülkemizde satışa sunulacak ve SUV pazarındaki rakiplerini zorlayacak gibi görünüyor. Yeni Kia Sportage Ağustos ayının sonunda satışa sunulacak. Tucson dizel otomatik karşılaştırma

Tucson dizel otomatik karşılaştırma