Toyota Supra ve BMW Z4 otostil dergisi 2018 dergiler

Toyota Supra ve BMW Z4’ü fotoğrafçılarımız avladı

Toyota Supra ve BMW Z4’ü fotoğrafçılarımız avladı

Toyota Supra ve BMW Z4 aynı kalıpta farklı bedenlerle yola çıkmak için gün sayıyor. İki modeli de usta fotoğrafçılarımız testler sırasında avladı. Toyota Supra ve BMW Z4

BMW Z4 yaz aylarında yola çıkıyor

BMW Z4 modelinin bu yıl Haziran ayında tanıtılması bekleniyor. Aracın satışına da hemen lansmanla birlikte başlanacak. BMW modelin üstü açık olmasından ötürü yaz aylarında tüketicilerin bu modeli almasını istiyor. Araçta sunulacak motor seçeneklerinin 190 HP’den başlayacağı ve M versiyonunda 425 HP’ye ulaşacağı açıklanıyor.

Yeni BMW Z4 2018

Toyota Supra gelecek yıla kalıyor

Beklendiği gibi, Toyota Supra, Toyota FT-1 konseptiyle büyük ölçüde benzerlik gösteriyor. Motor kaputunun altında nasıl bir ünitenin görev alacağı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu yönde gelen bilgiler arasında motor kaputunun altında 335 beygir güç üreten bir ünitenin yatacağı iddialı ediliyor. Motorun 6 silindirli bir ünite olması da beklenen detaylar arasında.

Yeni Toyota Supra 2018

İki modeli de başkası üretiyor

Toyota ile BMW’nin ortaklaşa hazırladığı Supra ve Z4 iki markanın da tesisinde değil, Magna Steyr fabrikasında üretilecek. Toyota Supra ve BMW Z4 üretimi Avusturya’da olacak. İki aracı da Magna Steyr üretecek.

 

Magna Steyr tam bir kurtarıcı

Bu üretici, diğer firmalar için niş araçların üretimini yapıyor. Aynı zamanda üreticilerin tesisleri tam kapasite çalıştıkları halde bile üretime yetişemediğinde Avusturya Graz’da bulunan şirket onların imdadına yetişiyor. 1979 yılından beri Mercedes G Serisi üreten Magna Steyr tesislerinde ayrıca BMW 5 Serisi üretimi de yapılıyor. Jaguar E-Pace modelini de üreten üretici yılda 200 bin araç üretebiliyor. Toyota Supra ve BMW Z4

Toyota Supra ve BMW Z4