Suzuki Jimny karşılaştırması otostil Yeni Suzuki Jimny’i rakipleriyle karşılaştırdık

Yeni Suzuki Jimny’i rakipleriyle karşılaştırdık

Yeni Suzuki Jimny’i rakipleriyle karşılaştırdık

Abartıdan uzak küçük boyutlu tasarımı ve geliştirilmiş yol dinamikleriyle, yeni dördüncü nesil Suzuki Jimny’i rakipleriyle karşılaştırdık. Tasarımında köşeli hatların oldukça ön plana çıktığı Suzuki Jimny otostil testinde. Suzuki Jimny karşılaştırması

Yeni Suzuki Jimny

Suzuki Jimny off road
Yenilenen Suzuki Jimny, Ağustos ayında Türkiye’de satışa sunulacak. 1.5 litrleik atmosferik motorun yer aldığı model, 100 HP güç üretebiliyor. Manuel ve otomatik şanzıman seçeneklerinin bulunduğu otomobil, sahip olduğu gücü dört tekerleğe birden aktarıyor. 37 derece yaklaşma ve 49 derece uzaklaşma açısı bulunan model, arazide oldukça iddialı.

Ford Ecosport

Ford EcoSport

Edge ve Kuga modellerinden sonra Ford’un SUV ailesine katılan Ecosport’ta 125 beygir gücündeki 1.0 litrelik 3 silindirli motor yer alıyor. Otomatik şanzıman ile kombine edilen bu motorun dışında, 1.5 litrelik dizel motor seçeneği de manuel vitesle kombine edilmiş olarak sunulmuş. 998 cc’lik motor 170 Nm tork üretiyor. Ford EcoSport, gelişmiş bir yol tutuşu için ilk kez Ford Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş (AWD) teknolojisi kullanıyor. Ayrıca Ecosport; 180 km/s son hıza çıkarken, 0-100 km/s hızlanmasını 11.6 saniyede tamamlıyor. Ford EcoSport, gelişmiş bir yol tutuşu için ilk kez Ford Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş (AWD) teknolojisi kullanıyor.

Hyundai Kona

Küçük SUV sınıfının yeni oyuncularından Hyundai Kona; 1.0 lt 120 beygir gücünde benzinli motor ve manuel şanzımana sahip. Kona’nın 1.6 litre 177 beygir gücündeki benzinli motor seçeneği de mevcut. Bu seçenek tomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte satın alınıyor. Aracın arkasındaki yükleme alanı ise koltuklar dik halde 361 litre iken katlandığında 1143 litreye yükseliyor. Hyundai Kona dinamik ve etkileyici bir tasarıma sahip.

Seat Arona

Arona 1.0 litrelik benzinli TSI motorla birlikte 1.6 TDI motora sahip. Bu 3 silindirli motor manuel şanzımanla 115 HP güç ve 200 Nm tork üretiyor. Arona, 0 – 100 km/s hıza 11.1 saniyede ulaşıyor ve aracın ulaştığı maksimum hız 182 km/s.

Suzuki Jimny karşılaştırması