Küçük SUV pazarının en çok satan modelleri 2018 SUV satış rakamları otostil dergi

Pazarın yeni yıldızı küçük SUV’larda lider kim oldu?

Pazarın yeni yıldızı küçük SUV’larda lider kim oldu?

Küçük SUV’ların satış rakamları her geçen gün artıyor. Yeni modellerin de eklenmesiyle pazar payları değişiyor. Peki 2018 yılı Ocak – Temmuz ayları arasında hangi markalar zirvede? İşte küçük SUV satış rakamları

Avrupa’da HB modellere olan talep her geçen gün azalmaya devam ediyor. Zaten sedan modellere olan ilgi düşük olduğu için ülkemizden farklılaşan Avrupalı tüketiciler şimdi de tercihlerini küçük SUV’lardan yana kullanmaya başladılar.

Özellikle Volkswagen, Opel, Peugeot bu sınıfta önemli söz sahibi markalardan.

SUV satış rakamları

Renault Captur

Renault Captur

Renault Captur küçük SUV sınıfındaki liderliğini sürdürüyor. Ocak – Temmuz ayları arasında 1782 adetlik bir satış rakamı yakalayan Captur, ülkemizde en çok satılan küçük SUV sınıfındaki araç oldu.

Suzuki Vitara

Suzuki Vitara

2018 yılının ilk yedi ayında küçük SUV sınıfında ikincilik Suzuki Vitara’nın oldu. Suzuki Vitara 2018 Ocak – Temmuz döneminde toplam 1255 adetlik satış rakamına ulaşarak, listemizde Renault Captur’un hemen arkasında yer alıyor.

Jeep Renegade

Jeep Renegade

2018 yılının ilk yedi ayında Jeep Renegade 1012 adetlik satış rakamına ulaşarak listemizde üçüncü sıraya yerleşiyor.

Opel Mokka X

Opel MokkaX

Opel Mokka X

Opel Mokka X, 2018 yılı Ocak – Temmuz ayları arasında toplam 969 adetlik bir satış rakamına ulaşarak listemizde dördüncü sıraya yerleşiyor.

Peugeot 2008

Peugeot 2008

Peugeot’un küçük SUV sınıfındaki modeli 2008, yılın ilk yedi ayında 745 adetlik bir satış rakamına ulaşarak; ülkemizde en çok satan beşinci küçük SUV otomobil olmaya hak kazanıyor.

Nissan Juke

Nissan Juke

Nissan’ın küçük SUV’si Juke; 2018 yılının ilk yedi ayını 657 adetlik satış rakamıyla, ülkemizde en çok satan altıncı küçük SUV olarak kapatıyor.

Hyundai Kona

Hyundai Kona

Hyundai Kona, Ocak – Temmuz ayları arasında toplam 423 adetlik bir satış rakamına ulaşarak listede yedinci sıraya yerleşiyor.

Ford EcoSport

Ford EcoSport

Ford EcoSport

Ford EcoSport, 375 adetlik satış rakamıyla rakiplerinin biraz gerisinde kalarak sekizinci sırada, Hyundai Kona’nın hemen arkasında kendine yer buluyor.

Seat Arona

Seat Arona

Seat’ın küçük SUV sınıfındaki modeli Arona, yılın ilk yedi ayında 370 adetlik bir satış rakamına ulaşarak; aradaki 5 otomobil farkla Ford EcoSport’un yerini tehdit ediyor. Arona ülkemizde en çok satan dokuzuncu küçük SUV olmaya hak kazanıyor.

Citroen C4 Cactus

Citroen C4 Cactus

Citroen’in iki küçük SUV modelinden biri olan C4 Cactus, 2018 yılının ilk yedi ayını 352 adetlik satış rakamıyla onuncu olarak tamamlıyor.