Subaru son beş yılın en düşük karlılık raporunu açıkladı otostil dergi Subaru karlılık

Subaru’nun satışları düştü karlılığı eridi

Subaru’nun satışları düştü karlılığı eridi

Subaru, Kuzey Amerika satışlarının düşmesi ve ABD’nin teşviklerinin artması nedeniyle son beş yılın en düşük karını açıkladı. Subaru karlılık raporunu açıkladı.

Japonya’nın en büyük otomobil üreticilerinden Subaru’nun faaliyet karı Nisan-Haziran döneminde bir önceki yıla göre% 52 düşüşle 517.38 milyon dolar oldu.

Subaru’nun toplam satışlarının yaklaşık yüzde 70’ini oluşturan Kuzey Amerika pazarı satışları, yüzde 13 düşüş göstererek 166 bin araca geriledi ve dünya genelinde Subaru’nun satışlar yüzde 12 düşüşle 237 bin 900 araca geriledi. Forester kompakt crossover’ın ABD satışları, müşterilerin yenilenmiş bir model beklediği süreç boyunca düşüş göstermeye devam etti.

Subaru ABD pazarında, daha büyük rakiplerle giriştiği rekabet sonucunda pazarını genişletmeye çalıştığı için, Forester ve orta ölçekli Outback crossover da dahil olmak üzere satın alma teşviklerini artırdı. Pazarlama maliyetlerini yükselten Subaru, ABD perakende satışlarını bu dönemde yüzde 7,8 oranında artırdı.

Subaru, ABD’deki fabrikasında, son birkaç yıldır otomobillerine yönelik artan talebe hitap etmek için araç üretimini artırıyor, ancak ülkede satılan araçların yarısı hala Japonya’dan ithal ediyor.

Subaru karlılık raporu