Stepway ailesi Dacia Logan MCV ile büyüdü | OTOSTİL

Stepway ailesi Dacia Logan MCV ile büyüdü

Stepway ailesi Dacia Logan MCV ile büyüdü

Dacia, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Stepway ailesinin yeni üyesi Logan MCV Stepway’in ilk gösterimini gerçekleştiriyor. Yeni Logan MCV Stepway kaslı bir yapıya sahip ve ilhamını crossover’dan alan son derece iddialı kişiliği ile ön plana çıkıyor. 

Stepway ailesini büyütmek isteyen Dacia, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Logan MCV modelinin Stepway versiyonunu sunmaya hazırlanıyor. Ayrıca Dacia, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Stepway ailesinin her üyesi ve Duster için yepyeni limited-edition versiyonlarını lanse ediyor. Bu limited-edition versiyonlar en yüksek ekipman seviyesine sahip ve iki özel renk ile hemen göze çarpıyor.

Motorları Bursa’dan

Dacia, Yeni Sandero, Logan ve Logan MCV modellerini yepyeni ve inovatif benzinli SCe 75 motoru ile donatıyor. Dacia, Oyak Renaut Fabrikaları’nda üretilen yepyeni SCe 75 benzinli motoru pazara sunan ilk Renault Grubu markası. Bu 75 HP’lik, 97 Nm tork üreten üç silindirli, 1.0 litre motor, CO2 emisyonlarını yaklaşık yüzde 10 düşürüyor ve selefi olan 1.2 16V 75 HP motordan daha az yakıt tüketiyor.

Araca daha kolay erişim için yerden yüksekliği 174 mm’ye çıkarıldı; yani Logan MCV’den 50mm daha fazla. Ayrıca araç, yüksek sürüş pozisyonu sayesinde sıra dışı bir görüş imkanı sunuyor. Logan MCV Stepway’in iç tasarımı da dikkat çekiyor. Direksiyondaki, hava çıkışlarındaki, gösterge tablosu, orta konsoldaki ve kapı kollarındaki, ayrıca vites kolundaki saten görünümlü krom detaylar modellerin bu özelliğini vurguluyor. Direksiyonda korna merkezde yer alıyor. Direksiyona entegre edilen kumanda düğmeleri sayesinde ise son derece kullanıcı dostu ve konforlu bir sürüş keyfi elde ediliyor. Yeni Logan MCV Stepway’in ön kısmında çift renkli tampon, krom koruma ile birlikte sis lambaları yer alıyor.

Dacia_87342_global_en 1487849320_Dacia_87341_global_en