Sorunlu araç arttı servis hizmeti hızlandı | OTOSTİL

Sorunlu araç arttı servis hizmeti hızlandı

Sorunlu araç arttı servis hizmeti hızlandı

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Goodyear’ın ServiceLine24h yol yardım hizmetinden destek talep eden araç sayısındaki artışa rağmen, sorun giderme hızı arttı.

Goodyear’ın Avrupa genelinde ServiceLine24h yol yardım hizmetinden yararlanan filo müşterileri, ortalama 120 dakikalık devir süresiyle aksama yaşamadan yollarına devam ederek verimliliklerini artırdılar. Türkiye çıkışlı tüm uzun yol araç şoförler de Goodyear’ın ServiceLine24h yol yardım hizmetinden yararlanabiliyorlar. Goodyear’ın Avrupa çapında 7 gün 24 saat yol yardım hizmeti sağlayan ServiceLine24h hattı aranarak, 2016 yılında 365 günde, 31 farklı ülkeden yaklaşık 58.000 vaka için yardım çağrısı yapıldı. Yolda gerçekleşen arızaların merkezden uzak bölgelerde olmasına ve Goodyear’ın yardım çağrısı aldığı araç sayısındaki artışa rağmen, Avrupa genelinde 2.000’i aşkın TruckForce servis sağlayıcısı ile arıza süresi ortalama 123 dakika ile sınırlandırıldı.

2015 yılıyla karşılaştırıldığında 2016’da ServiceLine24h yol yardım hizmetlerinin çözüm sağladığı araç sayısı artış gösterdi. Bu artış, Goodyear’ın internet tabanlı filo yönetim programı olan FleetOnlineSolutions’ın daha fazla ticari araca yardım sağlaması anlamına gelmektedir. Halihazırda FleetOnlineSolutions, Avrupa genelinde 350.000’den fazla araca yardım götürmektedir.