Seat Leon Cupra R sahibi olacak kadar şanslı mısın? Araba Dergisi otostil

Seat Leon Cupra R sahibi olacak kadar şanslı mısın?

Seat Leon Cupra R sahibi olacak kadar şanslı mısın?

Seat, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda şimdiye dek geliştirdiği en güçlü modeli olan Seat Leon Cupra R tanıtımını gerçekleştiriyor. Sadece 799 adet üretilecek olan model için şimdiden yoğun talep var.

Seat fuarda, bugüne kadar geliştirdiği en güçlü modelini; Yeni Seat Leon Cupra R’ı tanıtıyor. Yalnızca 799 adet üretileceği için aynı zamanda markanın şimdiye kadarki en ayrıcalıklı modeli olan önden çekişli yeni Seat Leon Cupra R, manuel (310 HP) ve DSG (300 HP) şanzıman seçenekleriyle sunulacak. Ön ve arka kanatlarda, yan eteklerde ve arka difüzörde yer alan karbon fiber detaylar, bakır rengi yan aynalar ve jantlar gibi ayrıntılar dikkat çekerken, çamurluklar ve ön kısım da çok daha güçlü bir tasarıma kavuşmuş durumda.

2017 sonunda yola çıkacak olan Seat Leon Cupra R modelinin 799 şanslı sahibini, otomobilin dışı gibi karbon fiber ve bakır işlemeli bir iç mekan ve Alcantara kaplamalı direksiyon ve vites kolu gibi ayrıntılar bekliyor.

Yeni Leon Cupra R, ayrıca bir dizi ilave özellikle birlikte geliyor. Ön aksta kamber açılarında değişikliğe gidilirken, DCC (Dynamic Chassis Control – Dinamik Şasi Kontrolü) özellikli süspansiyon ve Brembo frenleri de araca dahil ediliyor. Otomobildeki bir diğer yenilik ise, egzoz sistemi. Tüm bu özellikler yeni Leon Cupra R’ı daha sportif olduğu kadar, markanın iddialı kullanıcıları için tasarlanmış benzersiz ve tek seferlik bir otomobil haline getiriyor.

Seat Leon Cupra R

Seat Leon Cupra R