Seat Arona tasarım ödülü Seat Türkiye otostil dergi

Seat’ın tasarımı ödülle taçlandı

Seat’ın tasarımı ödülle taçlandı

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve kısa bir süre içerisinde satışa sunulan Seat Arona, 2018 yılının en iyi tasarımına sahip otomobili olarak seçildi.

Seat Arona’ya Red Dot ödülü

Dünya genelinde tasarım yarışmaları düzenleyen Red Dot kuruluşu, 1954 yılından beri çeşitli yarışmalar ile ürünlere ve modellere ödüller veriyor. Otomotiv sektöründe de markaların ürettiği otomobiller için tasarım ödülleri veren kuruluş, 2018 yılının kazananını açıkladı.

Red Dot ürün tasarım ödülü jürisinde, dünyanın dört bir yanından gelen, herhangi endüstriyel imalat şirketinin bünyesinde yer almayan veya oyladıkları ürünlerin yaratım sürecinde rol oynamayan tarafsız 40 uzman bulunuyor. 40 kişilik ekip tarafından değerlendirilen tasarımlar sonucunda en çok beğenilen ürün veya modele Red Dot ödülü veriliyor.

Ödülle ilgili değerlendirmelerde, Seat’ın Tasarım Direktörü Alejandro Mesonero-Romanos, Arona’yı tasarlarken, gündelik ve şehir yaşamına uygun bir crossover karakteri yaratmayı amaçladıklarını ifade ederek, “Arona, Seat’ın yeni, genç, fonksiyonel, maceracı ve konforlu tasarımının en yeni örneği oldu” açıklamasında bulundu.

seat arona

Seat Arona