Renault yeni elektrikli modeli K-ZE'yi duyurdu Renault K-ZE elektrikli otomobil

Renault yeni elektrikli konsept modeli K-ZE’yi duyurdu

Renault yeni elektrikli konsept modeli K-ZE’yi duyurdu

Renault bu hafta Paris Otomobil Fuarı’nda gösterilecek olan tam elektrikli modeli K-ZE’yi ve üç modelinin plug-in hybrit (PHEV) versiyonlarını duyurdu. Renault K-ZE duyuruldu.

Fransız markasının standında baş köşede yer alacak yeni crossover tarzı elektrikli K-ZE konsepti, 2019 yılında ilk olarak Çin pazarında satışa sunulacak.

Renault K-ZE Çin’de, ittifak ortağı Nissan ve Dongfeng Motor Grubu arasında kurulan ortak girişim e-GT New Energy Automotive Co tarafından üretilecek.

Renault bu küçük elektrikli otomobil ile ilgili tüm detayları henüz açıklamdı, ancak aracın NEDC döngüsünde 250 km’lik bir menzili, sıfır emisyonla sunacağı açıklandı. Ayrıca Renault K-ZE, park sensörü, arka görüş kamerası ve çevrimiçi navigasyon sistemi gibi teknolojik özellikler de sunacak.

3 ana modelin elektrikli versiyonları gelecek

Önce Çin pazarında satışa sunulacak bu modelin dışında, Renault 2020 yenilenme döngüsünün bir parçası olarak 3 ana modelinin elektrikli versiyonlarını da sunacağını açıkladı.

Bu plan doğrultusunda Fransız marka; Clio, Captur ve Megane hatchback için 2020 yılına kadar bir plug-in hibrit (PHEV) versiyonu satışa sunacağını bildirdi.

Gelecek olan elektrikli Clio ve Captur versiyonlarının, 2019 veya 2020’de yenilenecek olan bu modellerin yeni nesil versiyonlarına dayanması bekleniyor.

Renault K-ZE

Renault K-ZE