Renault Grubu rekor satış gerçekleştirdi. Renault Grubu rekor kırdı

Renault Grubu rekor satış gerçekleştirdi payını artırdı

Renault Grubu rekor satış gerçekleştirdi payını artırdı

Renault Grubu rekor satış gerçekleştirdi. Renault Grubu, yılın ilk yarısında yüzde 10,4 artışla 1,88 milyon araç satarak satış rekoru kırdı. Renault Grubu, 2017 yılının ilk yarısında, yüzde 2,6 büyüyen bir pazarda yüzde 10,4’lük artışla 1,88 milyon araç satmış oldu.

Bütün grup markaları, satış adetleri ve pazar paylarında artış kaydetti. Renault ve Dacia markaları 6 ayın satış rekorunu kırdı. Renault, Avrupa’nın en çok satan ikinci markası oldu.
Bütün bölgeler, satış adetlerini ve pazar paylarını artırdı. Grup, özellikle Afrika-Ortadoğu-Hindistan Bölgesi’nde yüzde 19,3, Asya Pasifik Bölgesinde yüzde 50,5 oranında bir artış kaydetti. Böylelikle Renault Grubu rekor satış gerçekleştirdi.

Renault, yenilenen ürün gamı, yeni model lansmanları ve uluslararası pazarlardaki faaliyetlerinin geliştirilmesine dayalı 2017 büyüme hedefini teyit ediyor. Renault Grubu, (Lada dahil) küresel satışları (binek+ hafif ticari) yüzde 2,6 büyüyen pazarda yüzde 10,4 oranında artış kaydetti. Grubun pazar payı böylece yüzde 4,1’e yükseldi (2016’ya göre + 0,3 puan). Renault ve Dacia markaları, ilk yarıda satış rekoruna imza attı. Grup, 1 milyon 342 bin 320 adet Renault ve 332 bin 845 adet Dacia olmak üzere 1 milyon 879 bin 288 adet araç satışı gerçekleştirdi. Renault Samsung Motors satışları yüzde 12,5 artarken Lada satışları yüzde 12,2 artış kaydetti.

https://www.renault.com.tr/

Renault Grubu İcra Kurulu üyesi ve Renault Grubu Ticari Direktörü Thierry Koskas, ‘’Yılın ilk yarısında 1,88 milyondan fazla araç satarak yeni bir rekora imza attık. Bütün markalarımızın bütün bölgelerdeki satış adedi ve pazar payı artış kaydetti. Yenilenen ürünlerimizin ve coğrafi genişleme stratejimizin sonuçlarını almaya devam ediyoruz’’ dedi.
Avrupa’da satışlar, pazardan daha hızlı büyümeye devam etti. Satışlar, yılın ilk yarısında yüzde 4,4 oranında büyüyen bir pazarda yüzde 5,6’lık bir artış göstererek toplam 1 milyon 25 bin 146’ya ulaştı. Grubun binek + hafif ticari araç pazar payı 0,1 puan artarak yüzde 10,8’e ulaştı.

Renault markası yüzde 8,2’lik bir pazar payı için tek başına yüzde 4,3 oranında büyüme kaydetti. Renault, özellikle Megane ailesinin 2016 yılında tamamen yenilenmesinin olumlu etkilerini gördü. Clio 4, Avrupa’nın en çok satılan ikinci modeliyken Captur, kendi sınıfının lider crossover modeli olarak yer alıyor. Renault, yüzde 26,8’lik pazar payı ile elektrikli araç segmentindeki liderliğini korurken satış adedini yüzde 34 artırdı. Avrupa’nın en çok satılan elektrikli modeli ZOE’nin satışları ise yüzde 44 artış gösterdi.

Dacia markası, 245 bin 453 adetlik araç satışı ve yüzde 2,6’lık pazar payıyla Avrupa’da altı aylık satış rekoru kırdı. Yüzde 9,3 oranındaki bu yükseliş, yenilenen Sandero ve Duster’ın performansından kaynaklandı.

Bursa’dan çıkan kral Renault Megane Sedan