Renault yeni crossover'ı Arkana ile ilgili ipuçları verdi otostil dergi Renault Arkana

Renault yeni crossover’ı Arkana ile ilgili ipuçları verdi

Renault yeni crossover’ı Arkana ile ilgili ipuçları verdi

Renault, gelecek yıl global olarak satılmak üzere ilk olarak Rusya’da satışa sunulacak olan kompakt crossover’ı Arkana’nın bir teaser fotoğrafını yayınladı. Renault Arkana önümüzdeki yıl geliyor.

Renault’un bu yeni otomobili, 29 Ağustos’ta Moskova Otomobil Fuarı’nda ilk kez sahneye çıkacak.

Arkana, kendine özgü tasarımıyla SUV pazarının rekabetli ortamına girmeye hazır; test otomobillerinin casus fotoğrafları bu yeni SUV’un bir coupe profiline sahip olacağını gösteriyor.

İlk olarak Moskova’da üretilecek

Otomobil başlangıçta Renault’un Moksova fabrikasında üretilecek. Bu fabrika aynı zamanda Renault Kaptur ve Dacia Duster’ın da üretildiği fabrika. Renault’un Future stratejik planına göre; Arkana, Kaptur ve Duster ile aynı tasarım tabanına dayanacak.

Renault, Arkana’nın diğer pazarlara açılıp açılmayacağı hakkında bir bilgi vermedi ancak otomobilin düşük maliyetli Global Access ürün yelpazesinin bir parçası olacağını belirtti. Şirket’in Drive the Future planının bir parçası olan bu yelpaze; Rusya, Çin, Brezilya ve Güney Kore’de satışa sunulacak yeni küçük bir SUV üzerine kurulu.

Renault ayrıca, Arkana isminin Latince “arcanum” kelimesinden türetilmiş olduğunu; sır veya gizem anlamına geldiğini açıkladı.

Renault Arkana