Rakun Pro2 ve Rakun Pro3 kuryeler için geliştirildi OTOSTİL

Ford Otosan pandemi kahramanı kuryeleri unutmadı yeni model hazırladı

Ford Otosan pandemi kahramanı kuryeleri unutmadı yeni model hazırladı

Ford Otosan, yeni girişimi Rakun Mobilite şirketiyle, yeni bir bir iş modeline imza attı. Eskişehir fabrikasında ürettiği yüzde yüz elektrikli, Rakun Pro2 ve Rakun Pro3’ü tanıtan şirket, öncelikle dağıtım şirketleri için ulaşım çözümleri üretecek.

İki ve üç tekerlekli, şehir içi dağıtım motosikleti olarak geliştirilip üretilen Rakun modelleri, şebeke elektriği kullanılarak 4 saatte şart edilebiliyor. Menzili 100 km’den fazla olan motosikletler, 45 km/s son hız yapabiliyor. Öncelikle kurumsal dağıtım müşterilerine satılacak modeller, daha sonra bireysel kullanıcılara da pazarlanacak. Satışları internet üzerinden yapılacak modellerin ihtiyaca göre faklı versiyonları da geliştirilecek. Fiyatları açıklanmayan Rakun modellerinin satışları önümüzdeki yıl başlayacak.

Gerek teknolojik gelişmeler gerekse de pandemi ile birlikte ticarette yepyeni bir dönem yaşadıklarını vurgulayan Rakun Mobilite A.Ş. Genel Müdürü Eren Atlı, “Rakun Pro 2 ve Pro 3 ile işletmeler verilen siparişlerin teslimatını güvenilir, dayanıklı ve en önemlisi %100 elektrikli, dolayısıyla ses çıkarmayan, çevreye duyarlı bir şekilde yapabilme imkanı bulacak. Araçlarımızı ilk etapta kurumsal müşterilerle kiralama ve satış yöntemi ile buluşturacağız. İlerleyen dönemlerde ise bireysel müşterilerimizin de Pro2 ve Pro3 ile yollarda olmasını planlıyoruz. Diğer yandan bu sektörde en önemli noktalardan biri de araçların sürekli çalışır halde olması ve hızlı servis hizmeti. Bu nedenle satış sonrası servis en çok önem verdiğimiz alanların başında geliyor. Seçili Ford binek ve hafif ticari servislerinde, hem de mobil servis hizmeti ile yerinde servis hizmeti sunacağız. Tam elektrikli Rakun Pro2 ve Pro3’ü müşterilerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Dik yokuşları zorlanmadan çıkacak

Yokuş çıkma yeteneğinin özellikle elektrikli motorlarda önemli bir konu olduğu göz önüne alınarak geliştirilen Rakun Pro2 ve Pro3 için yokuş çıkabilme kapasitesi en kritik önceliklerden biri oldu. Yenilikçi ve üstün elektrikli motor teknolojisiyle gücü doğru şekilde tekerleklere ileterek, özellikle İstanbul’un dik yokuşlarından zorlanmadan yol alabiliyor. 3 tekerlekli Pro3 versiyonu ise yükleri daha rahat taşımaya yardımcı olurken, arka iki teker bağımsız süspansiyonu sayesinde virajlarda normal 2 teker gibi manevra kabiliyetine sahip bulunuyor.

Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Ford Otosan Eskişehir Fabrikası’nda üretilen Rakun Pro2 ve Rakun Pro3’ün satış, pazarlama ve satış sonrası operasyonlarından Rakun Mobilite Teknoloji ve Ticaret A.Ş. sorumlu olacak.

Rakun Pro3

Rakun Pro3

Rakun Pro2

Rakun Pro2

Rakun Pro3

Rakun Pro3