4+1 araba mı olur demeyin oldu | OTOSTİL

4+1 araba mı olur demeyin oldu

4+1 araba mı olur demeyin oldu

Porsche’nin değişimini hep birlikte izliyoruz. Markanın son dönemlerde yaptığı değişim oldukça akıllıca oldu ve Porsche SUV’dan sonra kalabalık ailelere de hitap edebilir hale geldi. Marka şimdi de 2+2 kişilik olan Panamera’nın 5 kişilik versiyonunu çıkardı. 

Porsche Cenevre Otomobil Fuarı’nda, lansmanı geçen yıl gerçekleştirilen yeni Panamera Ailesi’nin en yeni iki üyesini ilk kez beğeniye sunuyor. Dünya lansmanı yapılacak modellerin ilki, Panamera Sport Tourismo. 550 HP’ye kadar güç sunan Sport Turismo, geniş bagaj kapağı, alçak yükleme kenarı, artırılmış bagaj bölmesi alanı ve 4+1 oturma düzeniyle dikkat çekiyor. Yeni Sport Turismo, üç arka koltuğa sahip olan ilk Panamera. İki dış koltuk, bağımsız koltuklar haline geliyor (model hattının, maksimum yolcu konforuna sahip sportif bir performans sunma iddiasıyla uyumlu olarak) ve böylece arkada bir 2+1 yapılandırması oluşturuluyor, Panamera Sport Turismo ayrıca seçenek olarak, arkada iki elektrikle ayarlanabilir bağımsız koltuğa sahip dört koltuklu bir yapılandırmayla da sunulabiliyor.

Porsche’nin Cenevre’de dünya lansmanını gerçekleştirdiği ikinci model ise, Yeni Panamera Turbo S E-Hybrid. Bu spor otomobil ile Porsche, ilk defa bir plug –in hibrit modeli, model ailesinin “amiral gemisi” olarak konumlandırıyor. Yeni Panamera Turbo S E-Hybrid, 136 HP güç üreten bir elektrikli motor ile 550 HP güç üreten dört litrelik bir V8 motorunu birleştiriyor. Otomobil böylece 0’dan 100 km/s hıza 3,4 saniyede çıkıyor ve 310 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan Panamera’nın güç artırma stratejisi, 918 Spyder süper spor otomobilden geliyor. Ortalama yakıt tüketimi 2.9 lt olarak açıklanan yeni amiral gemisi 50 kilometreye kadar tamamen elektrikli olarak gidebiliyor.

Interieur Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo

Porsche Panamera

Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo

Porsche Panamera

panamera (2)

Porsche Panamera