Porsche Cayenne Turbo GT 640 beygirle geliyor OTOSTİL

Porsche Cayenne işi abarttı, fabrika çıkışı 640 beygire ulaştı

Porsche Cayenne işi abarttı, fabrika çıkışı 640 beygire ulaştı

Porsche, Cayenne model yelpazesine sportif bir üye ekliyor: Yeni Cayenne Turbo GT, 640 HP güce sahip 4 litrelik çift turbo V8 motora sahip.

Cayenne Turbo Coupe’den 90 HP daha fazla güce ve 80 Nm farkla 850 Nm maksimum tork değerine sahip Cayenne Turbo GT, coupe karoserli versiyondan 0,6 saniye daha az bir sürede; sadece 3,3 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Yeni SUV modelinin sahip olduğu azami hız da 14 km/s artarak 300 km/s hıza çıkıyor.

Cayenne Turbo Coupe ile karşılaştırıldığında, Turbo GT 17 mm kadar daha alçak. Buna bağlı olarak, hem pasif şasi bileşenleri hem de aktif kontrol sistemleri yeniden tasarlanmış, kullanım ve performans için optimize edilmiş. Ayrıca, aralarındaki kusursuz etkileşimin göstergesi olarak özel kalibrasyon da ön plana çıkarılmış. Örnek olarak, üç odalı havalı süspansiyon direnci yüzde 15’e kadar artırılmış. Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi’nin (PASM) yanı sıra hıza duyarlı  direksiyon ve arka aks yönlendirme sistemleri de adapte edilmiş. Porsche Dinamik Şasi Kontrolü (PDCC) aktif yalpa stabilizasyon sistemi artık performans odaklı kontrol yazılımı ile çalışıyor.

Buna paralel olarak, Porsche Tork Dağıtımı Sistemi daha yüksek tork sapma oranlarına izin veriyor. Kapsamlı bir şekilde optimize edilmiş ön aks, yol tutuşunu da daha ileri bir noktaya taşıyor. Turbo Coupe ile karşılaştırıldığında, ön tekerlekleri bir inç daha geniş ve negatif kamber açısı 0,45 derece artırılarak Turbo GT için özel olarak geliştirilen yeni 22 inç Pirelli P Zero Corsa performans lastiklerine daha geniş bir temas alanı kazandırılmış. Frenleme görevleri, standart donanıma sahip Porsche Seramik Kompozit Fren Sistemi (PCCB) tarafından gerçekleştirilir.

Porsche Cayenne Turbo GT

Porsche Cayenne Turbo GT

Porsche Cayenne Turbo GT

Porsche Cayenne Turbo GT

Porsche Cayenne Turbo GT

Porsche Cayenne Turbo GT