Peugeot Landtrek pick-up sınıfında çok iş yapar otostil Dergisi

Peugeot pick-up sınıfına Landtrek ile efsane giriş yaptı

Peugeot pick-up sınıfına Landtrek ile efsane giriş yaptı

Peugeot aslında farklı ülkelerde pick-up araç satıyordu. Ancak bu lokal modeller pek ses getirmemişti. Şimdi ise firma uluslararası bir modelle karşımızda. Peugeot Landtrek adı verilen bu model hem tek hem de çift kabinli olarak alınabilecek.

Aracın tek kabinde 5,39 metre olan uzunluğu çift kabinde 5,33 metre oluyor.  İkisinin de genişliği 1,92 metre.  Aracın yükleme kapasitesi 1 ton iken bazı versiyonlarda bu rakam 1.2 tona da ulaşabiliyor. Versiyona göre römork kapasitesi de 3.5 tona kadar çıkıyor.

Aracın ön tasarımında Peugeot’nun SUV modellerinde kullandığı çizgiler hakim. Bu da ona çekici bir yüz kazandırmış. Arka kısım ise klasik pick-up çizgileriyle hazırlanmış. İki büyük stop arkadaki en önemli detay.

İç mekandaysa yine markanın diğer modellerinde kullanılan kumanda ve şalterleri görmek mümkün. Ancak bu alanın oldukça büyük olduğu görsellerden bile belli oluyor. Hatta Peugeot tüketicilere bu büyük alanı daha efektif kullanmak için isterlerse önde iki koltuk yerine tek parçalı 3 kişilik koltuk seçeneği sunuyor ki bu sayede araç 5 kişi kapasiteli oluyor.

Araçta 360 derece kamera sistemi, şerit takip sistemi gibi pek çok teknolojik donanım da tüketicilere sunulacak.

Peugeot Landtrek 1.9 litrelik dizel ve 2.4 litrelik benzinli motor seçenekleri sunuluyor. 1.9 litrelik 150 HP güç ve 350 Nm tork üreten motor 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilmiş. Ortalama tüketim değeri ise 7,8 lt/100 km.

Benzinli 2.4 litrelik motor ise 210 HP güç ve 320 Nm tork üretirken 6 ileri manuel veya 6 ileri otomatik vitesle alınabiliyor.

Araç ayrıca 4×2 ve 4×4 çekiş seçeneklerine sahip.

İlk etapta Latin Amerika ve bazı Afrika ülkelerinde satışa sunulacak olan modelin Avrupa macerası içinse şu an için kesin bir bilgi verilmiyor. Anlaşılan gelen talebe göre model ilerleyen zamanlarda Avrupa’da da satışa çıkabilir.