Azalan satışlar Opel’e üretimini yavaşlatma kararı aldırdı

Opel yaz aylarında azalan satışlarının ardından Almanya’daki iki fabrikasında üretimi yavaşlatma kararı aldı.

PAYLAŞ

Opel yaz aylarında azalan satışlarının ardından Almanya’daki iki fabrikasında üretimi yavaşlatma kararı aldı. Opel üretim yavaşlatma kararı aldı.

Şirket, Ruesselsheim tesisindeki üretimini saatte 55 otomobilden 42’ye ve Eisenach’taki tesisindeki üretimi saatte 37 araçtan 30’a indirecek. Alman basınında yer alan haberlere göre; Opel Polonya’daki Gliwice tesisindeki üretimini saatte 40 araçtan 25’e düşürdü bile.

Opel üretim planlamaları ile ilgili bir açıklama yapmayı redderken, şirket sözcüsü; “Elbette tesislerimizde üretim planlamasını düzenli olarak yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Opel yönetimi, çalışma konseyinin tüm Avrupa tesisleri için gelecekteki planlarını kabul ettiğini açıkladı.

Opel; Insignia, Zafira, Holden Commodore ve Buick Regal modellerini Ruesselsheim’daki tesisinde üretiyor. Adam ve Corsa modelleri de şirketin Eisenach’taki üretim tesisinde üretiliyor. Şirketin Gliwice’deki tesisinde ise Astra kompakt üretiliyor.

Opel, geçen yıl General Motors tarafından PSA Grup’a 2.6 milyar dolarlık bir anlaşma ile satıldı. Temmuz ayında PSA, Opel’in yirmi yılın ardından ilk defa karlılık oranını kayda değer bir şekilde yükselttiğini açıklamıştı.

Opel üretim