Opel yeni tasarım dilini elektrikli SUV konseptiyle sergiliyor otostil dergi Opel konsept

Opel yeni tasarım dilini elektrikli SUV konseptiyle sergiliyor

Opel yeni tasarım dilini elektrikli SUV konseptiyle sergiliyor

Opel, General Motors’dan PSA Grup’a geçişini yeni saf ve cesur tasarım diliyle taçlandırıyor. Otomobil üreticisi yeni elektrikli SUV konseptiyle, bize GT X Experimental tasarım dilinin bir önizlemesini yaşatıyor. Opel konsept otomobilini ortaya çıkardı.

Opel tasarımcıları eski geleneksel tasarım tarzlarını arka plana atarak, yeni sade ve yüksek teknoloji ürünü bir konsept tasarımıyla karşımıza geliyor. Opel’in Vizor adını verdiği motosiklet kaskının göz kısmını andıran yeni ızgara tasarımı, konseptin en çok dikkat çeken noktası.

Bu konsept, bize 2020’lerin ortalarında Opel otomobillerinin nasıl gözükeceğinin ipuçlarını da veriyor.

Opel tasarım sorumlusu Mark Adams; tasarımcıların, tasarımın saflığını sağlamak amacıyla tüm gereksiz tasarım öğelerini ortadan kaldırarak konsepti oluşturduğunu belirtti. Adams ayrıca açıklamasında, “Konsept saf ve cesur bir tasarım öğelerini ilerici bir teknoloji ile birleştiriyor” ifadelerine yer verdi.

SUV’lara ağırlık verilecek

Opel, bu tarz araçlara olan talebin artması nedeniyle yeni stilini bir SUV’da orataya çıkarmayı seçti. 2020 yılına kadar şirketin, sattığı tüm araçların yüzde 40’ını SUV’ların oluşturması bekleniyor.

Konseptin tam elektrikli bir otomobil olması ayrıca Opel’in gelecekte üreteceği elektrikli modellerin habercisi niteliğinde. Bunun yanı sıra şirket 2024 yılından itibaren tüm modellerinin bir elektrikli varyasyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Opel bu varyasyonlarda, tam elektrikli otomobillerin yanında hibrit seçeneğine de yer verecek.

Yeni tasarım dilini yansıtan GTX Experimental’ın stili, Opel’in İngiltere’deki kardeş markası Vauxhall otomobillerinde de kullanılacak.

Opel’in yeni SUV konsepti

Opel konsept