Opel Grandland X kaç paradan satılacak? Araba Dergisi otostil

Opel Grandland X iki motorla ve Insignia’dan daha ucuza geliyor

Opel Grandland X iki motorla ve Insignia’dan daha ucuza geliyor

Opel’in ürün gamındaki en büyük SUV olan Grandland X yollarla buluşmak için gün sayıyor. Modelin Almanya satış fiyatları ise açıklandı. Buna göre Opel Grandland X 23.700 Euro’luk fiyat etiketine sahip olacak. Almanya’da Insignia’nın 25.900 Euro’luk fiyatını düşününce modelin ülkemizde de Insignia’dan yaklaşık %10 daha düşük fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

İlk etapta oldukça sınırlı motor alternatifleriyle satışa çıkacak olan modelde 1.2 litrelik benzinli ve 1.6 litrelik dizel motorlar görev yapacak.

1.2 tamamen alüminyumdan üretilen motor Grandland X’e 130 HP güç ve 230 Nm tork sağlarken 100 km’de ortalama 5.5 lt yakıta ihtiyaç duyuyor.

1.6 litrelik dizel motor ise 120 HP güç ve 300 Nm torka sahip. Bu versiyonun 100 km’deki ortalama tüketimi ise 4.3 lt olarak açıklanıyor.

Her iki motor seçeneğinde 6 ileri manuel şanzımanın standart olarak sunulduğu modelde 6 ileri tam otomatik şanzıman alternatifi de yer alacak.

http://www.otostil.com/category/testler/

Opel yaptığı açıklamada daha güçlü motor isteyen tüketicilerin bir süre daha beklemesi gerektiğini belirtti. Elbette bu modelin bir OPC versiyonu olmayacak ancak özellikle 1.4 Turbo benzinli ve 2.0 litrelik dizel motor bu araçta da sunulacak.

Almanya’da benzinli motoru 23.700 Euro’dan alınabilen Grandland X’in dizel versiyonu ise 26.500 Euro’luk fiyat etiketine sahip.

http://www.opel.com.tr