Nissan Juke 1 milyon üretim adedine ulaştı otostil dergi Nissan crossover

Nissan Juke 1 milyon üretim adedine ulaştı

Nissan Juke 1 milyon üretim adedine ulaştı

Nissan’ın kompakt crossover modeli Juke, İngiltere’deki Sunderland tesislerinde 1 milyon üretim adedine ulaşan 4’üncü model oldu. Tesiste ulaşılan bu üretim rakamıyla ortalama her 105 saniyede yeni bir Juke üretilmiş oldu. Nissan Juke 1 milyon üretim adedine ulaştı.

Kompakt crossover segmentinin yaratıcısı Juke, satışa sunulduktan 8 yıl sonra Nissan Sunderland Tesislerinde 1 milyon üretim adedine ulaştı.

Üretim ve satış rakamlarıyla Qashqai’nin izinden giden Juke, tüm seçenekler ve olası kişiselleştirme kombinasyonları sayesinde, 23 binden fazla versiyonda sunuluyor.

1 milyonuncu Nissan Juke

Nissan Sunderland Tesislerinde üretilen 1 milyonuncu Nissan Juke; Tekna donanım paketi ve Vivid Blue renge sahip.

Nissan Avrupa Üretim, Tedarik Zinciri Yönetimi ve Satın Almadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Kevin Fitzpatric yapmış olduğu değerlendirmede; “1 milyon barajına ulaşmak her model için önemli bir mihenk taşıdır. Nissan Juke 8 yıl önce tanıtıldığında gerek tasarımı gerekse de kullanım özellikleriyle daha önce benzeri görülmemiş özelliklere sahipti ve yeni bir segment yarattı. Bugün gelinen noktada 1 milyon üretim adedine ulaşmış durumdayız ve Juke segment lideri olarak pozisyonunu korumaya devam ediyor. Yapılan iyileştirme ve sunulan kişiselleştirme seçenekleriyle 2018 modelinin 2010 yılında ilk kez hattan çıkan JUKE kadar popüler olduğunu görmek müthiş.” şeklinde konuştu.

Nissan’ın Sunderland Tesislerinde üretilen 2’inci crossover modeli olan Juke, tesiste üretimine başlanan ilk crossover modeli olan Qashqai’nin izinden gidiyor. Bugün itibariyle 3 milyonun üzerinde Qashqai, 2,4 milyon Micra ve 1,5 milyon Primera üretilen tesiste 7 milyon adedin üzerinde üretim gerçekleştirdi.

1 milyon adetlik üretim performansına 2012 yılında üretimine başlanan sportif versiyon Juke Nismo da dahil.

Nissan Juke 1 milyon üretim