Nissan elektrikli Nissan Leaf Expo 2020 araba dergisi otostil

Nissan elektrikli kozunu Expo 2020 ile oynadı bile

Nissan elektrikli kozunu Expo 2020 ile oynadı bile

Nissan ve Expo 2020 Dubai, Intelligent Mobility’nin geleceğine yön vermek üzere güçlerini birleştiriyor. Nissan Intelligent Mobility vizyonu ile Expo 2020 Dubai organizasyonuna elektrikli araçlardan oluşan bir filo sağlayacak. Nissan elektrikli kozunu çok ciddi şekilde oynayan ilk firma olmuş görünüyor.

Nissan, Expo 2020 Dubai’nin resmi otomotiv iş ortağı olarak Expo 2020 filosuna Nissan Intelligent Mobility ile donatılan elektrikli araçlar da dahil olmak yeni nesil araçlar sağlayacak. Expo 2020, dünyanın en çok satan elektrikli otomobili Nissan Leaf’i Ortadoğu’da kullanan ilk büyük organizasyon olacak. İşbirliğinin amacı bölgedeki elektrikli otomobil kullanımını yaygınlaştırmak ve desteklemek. Bu kapsamda 2020 yılında gerçekleştirilecek olan dev organizasyonda NISSAN Intelligent Mobility sergilenip yakından tanıtılacak.

İşbirliği anlaşması BAE Dış İşleri Bakanı ve Dubai Expo 2020 Bürosu Genel Müdürü Reem Al Hashimy ve Nissan Orta Doğu Başkanı ve Afrika, Orta Doğu ve Hindistan Bölgesi Başkan Yardımcısı Kalyana Sivagnanam tarafından imzalandı.

Reem Al Hashimy yapmış olduğu değerlendirmede: “Dünyanın en önemli organizasyonu insanoğlunun yaratıcılığına sahne oluyor. Elektrikli araç teknolojileri mobiliteyi daha akıllı ve sürdürülebilir kılacak. Nissan bu değişimin öncülerinden. Böylesine önemli bir markayı, tüm dünyadan milyonlarca insanı ağırlayacak olan Expo 2020’de resmi otomotiv ortağı olarak görmek memnuniyet verici.” dedi. Nissan elektrikli

Nissan Orta Doğu Başkanı ve Afrika, Orta Doğu ve Hindistan Bölgesi Başkan Yardımcısı Kalyana Sivagnanam ise: “Nissan’ın resmi otomotiv ortağı olarak Expo 2020 Dubai organizasyonunda yer alması vaat ettiğimiz vizyonumuzun kanıtı niteliğinde: Mobilitenin geleceğini şekillendirmek ve inovasyon ile daha yaşanabilir bir dünya tesis etmek. Yenilikçi ve sürdürülebilir ürün gamımız ile mobilite sektöründe devrim yapmaya odaklanan bir otomotiv markası olarak böylesine büyük ve önemli bir organizasyonun parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi ve sözlerini: “BAE Vizyon 2021 kapsamında sürdürülebilir ulaşım ana hedef olmaya devam ederken, Nissan bu sektörün gelişimine yön vermeye devam ediyor. Yeni sıfır emisyonlu Nissan Leaf, otomobillerin motor ve aktarma organları, sürüş biçimleri ve topluma entegrasyonu noktasında şirketimizin yenilikçi yaklaşımını gözler önüne seren Nissan Intelligent Mobility teknolojisini bünyesinde barındırıyor. Nissan’ın Intelligent Mobility vizyonu ayrıca BAE hükümetinin karbon emisyonlarını azaltma ve ülke çapında elektrikli araçların kullanımını yaygınlaştırma arzusuyla da mükemmel örtüşüyor.” şeklinde tamamladı.