motosiklet kullanmak motosiklet eğitimi otostil dergi

Bir maceradır iki teker gidiyor…

Bir maceradır iki teker gidiyor…

Çok uzun zamandır iki teker olarak adlandırdığımız motosiklet kullanmayı öğrenme isteğim vardı. İsteğim vardı diyorum çünkü bir türlü fırsat bulamamıştım.  motosiklet kullanmak

Motosiklet kullanmaya nasıl başlamam gerekli? Önce ehliyet mi almalıyım yoksa eğitim mi? Ya da motosikleti alıp pratik yapıp sonrasın da bunları düşünmem gerekli?

İşte tüm bu soruların cevabını buldum. İlk olarak ehliyet için bir kursa yazılmaya karar verdim. Fakat kursa kayıt olunca iş bitmiyor. Daha sonra detaylı bir araştırma ile doğru ekipmanları ve uygun fiyatlar ile nereden alabileceğimi buldum.

Ekipmanlarıda aldığımıza göre işlem tamam.

Öyle mi dersiniz?

Aslında daha yeni başlıyorduk. Honda’nın Safety Türkiye isimli motosiklet akademisine kayıt oldum. Birinci seviyeden itibaren iki farklı eğitim aldım. Bu eğitimlerin detayları otostil Temmuz-Ağustos sayımızda yer alıyor oradan detaylıca okuyabilirsiniz.

Daha sonrasında eğitimlerden sonra ekipmanları tekrar gözden geçirdim ve yanlış tercih yapıp yapmadığımı kontrol ettim. Henüz bu yazıyı yazarken direksiyon sınavına girmeden yazıyorum ama siz bu yazıyı ilerleyen tarihlerde okuduğunuzda ben çoktan iki teker tutkumu yerini getirmiş olucam.

Son olarak aldığım eğitimlerde, dergide yazdığım yazıda ve çevremde gördüklerimden yola çıkarak, motosiklet kullanırken ekipmanlarınızı sürekli kullanın. Ekipmansız özelliklede kask olmadan yola çıkmayın. Çünkü kask olmadan başınıza alacağınız küçük bir darbe sizin bu hayattan ayrılmanıza neden olabilir. Rahmetli Altın Elbiseli Adam, Barkın Bayoğlu’nunda dediği, daima motosiklet sürün ve hayatta kalın…

motosiklet kullanmak