Michelin yeni lastiği Pilot Sport 4Si tanıttı | OTOSTİL

Michelin yeni lastiği Pilot Sport 4Si tanıttı

Michelin yeni lastiği Pilot Sport 4Si tanıttı

Dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alan Michelin, spor ve yüksek performanslı otomobiller için üstün motorsporları tecrübesi ile tasarladığı yeni Pilot Sport 4S lastiğini Palm Springs California’da bir etkinlikte tanıttı.

Keanu Reeves, Allan McNish gibi pek çok ünlü, sosyal medya fenomeni ve otomobil gurusunun katıldığı özel etkinlikte, pilotlar süper spor araçlar ile Pilot Sport 4S lastiğinin performansını deneyimleme fırsatı buldu ve #MichelinPilotExperience, #PS4S hashtagleri ile paylaşım yaptı. Yüksek direksiyon hassasiyeti ve hızlı tepki seviyesi sayesinde sürücülere eşsiz bir sürüş keyfi sunan lastikler, her türlü zorlu yol koşulunda zemini kavrayarak katılımcılardan yüksek not aldı.

Thermal Club Pisti’nde düzenlenen lansmanda, Ferrari GTC Lusso, Aston Martin Vanquish, Singer 911 Porsche, MCLaren, Mercedes AMG GTR, Hennesey Genom GT gibi birçok hiper güçlü otomobil, Pilot Sport 4S’e eşlik ederek hem pistte hem de farklı yol koşullarında lastiğin performansını kanıtladı.

1488980999_Michelin_PS4S__3_

Çift bileşen teknolojisi sayesinde hem kuru hem de ıslak zeminde mükemmel kontrol ve frenleme performansı sunan Pilot Sport 4S, kullanılan yeni hibrid teknolojisi sayesinde tüm koşullarda güvenlik beklentisi olan sürücülerin ve lider spor araç üreticilerinin ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılıyor. Pilot Sport 4S, 19 inç ve 20 inç 34 farklı ebat ile yollarda.

1488981010_Michelin_PS4S__2_