Mercedes Münih Fuarı'nda yeni elektriklilerini gösterdi | OTOSTİL

Mercedes Münih Fuarı’nda yeni elektriklilerini gösterdi

Mercedes Münih Fuarı’nda yeni elektriklilerini gösterdi

Mercedes-Benz, 7-12 Eylül 2021 tarihleri arasında Münih’te düzenlenen IAA MOBILITY’de 7’si tamamen elektrikli, toplamda 10 adet dünya lansmanı gerçekleştirdi.

10 adet dünya tanıtımından 7’si tamamen elektrikli modellerden oluşuyor. Bu, elektrikliye geçiş sürecinin tüm markalarda kazanmış olduğu ivmeyi gözler önüne seriyor. Mercedes-Benz, kompakt sınıftan performanslı lüks sedana ve MPV’ye kadar tüm elektrikli araç portföyünü Odeonsplatz’da sergiliyor. EQB 350 4MATIC, EQE 350, Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+, Concept Mercedes-Maybach EQS, Concept Mercedes-Benz EQG, Concept EQT ve smart Concept #1 olmak üzere 7 yeni tamamen elektrikli aracın dünya lansmanı gerçekleştirildi.

Mercedes-EQ modellerinden EQA 250, EQC 400 4MATIC, EQS 580 4MATIC, EQV 300, smart EQ fortwo coupé ve smart EQ fortwo cabrio da fuardaki yerini aldı. Böylece Mercedes-Benz, sahip olduğu tüm markalarıyla sürdürülebilir bir marka deneyimi yaratıyor ve “Elektrikte Öncü Olma” stratejisinin temelini oluşturuyor.

Dünya lansmanları yalnızca elektrikliler ile sınırlı değil

Standın ortasında yeni başka araçlar da sergileniyor. Yeni tamamen elektrikli EQE ve Mercedes-AMG EQS’e ek olarak IAA’da görücüye çıkan diğer modeller de mevcut. Mercedes-AMG’nin ilk performanslı hibrit modeli Mercedes-AMG GT 63 SE PERFORMANCE (ağırlıklı, ortalama yakıt tüketimi: 8,6 lt/100 km; ağırlıklı, ortalama enerji tüketimi: 10,3 kWsa/100 km; ağırlıklı, ortalama CO2 emisyonu: 196 gr/km) ve C-Serisi All-Terrain haricinde bir de yeni S 680 GUARD 4MATIC (ortalama yakıt tüketimi: 19,5 lt/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 442 gr/km) ilk defa gözler önüne sergileniyor.