Mercedes GLE Plug-in Hibrit versiyonunun geleceği doğrulandı otostil

Mercedes GLE’nin hibrit versiyonu doğrulandı

Mercedes GLE’nin hibrit versiyonu doğrulandı

Mercedes SUV patronu, bir plug-in versiyonunun yakında benzin ve dizel aralığına katılacağını doğruladı. Mercedes GLE Plug-in Hibrit versiyonunun geleceği doğrulandı.

Mercedes-Benz, yeni GLE modelini ilk kez 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtıyor. Şiket bir yıldan kısa bir sürede modelin plug-in hibrit versiyonunun da aileye katılacağını doğruladı.

Mercedes-Benz kompakt otomobil ve SUV başkan yardımcısı Wolf-Dieter Kurz, Paris Otomobil Fuarı’nda yaptığı açıklamada GLE için bir plug-in hibrit (PHEV) versiyonunun yolda olduğunu doğruladı.

Kurz, “Yakıt verimliliğini artırmak ve tüm talepleri yönetmeliklere uygun olarak karşılamak için tüm model serilerimizin elektrik geleceğini hızlandırmaya çalışıyoruz. Ayrıca GLE üzerinde de çalışıyoruz ve önümüzdeki 12 ay içinde bir PHEV versiyonu gelecek.” dedi.

Başlangıçta, 48V’luk hafif hibrit aktarma organıyla gelmesi beklenen GLE, daha sonra dört ve altı silindirli dizel motorlar sunacak şekilde güncellenecek.

Markanın GLE için bir PHEV versiyonu sunması, ayrıca GLE’nin kısa bir süre içinde tam elektrikli versiyonunun da gelmesine fırsat sunacak bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

Mercedes GLE Plug-in Hibrit