Mercedes G Serisi'ni cabrio ister misiniz? | OTOSTİL

Mercedes G Serisi’ni cabrio ister misiniz?

Mercedes G Serisi’ni cabrio ister misiniz?

Dünyanın en önemli arazi araçlarından olan ve uzun yıllardır bu sınıfta ikon olmasıyla bilinen G Serisi, Maybach müdahale ile hem çok daha konforlu oldu hem de üstü açık bir karosere kavuştu.

Landaulet ismini taşıyan bir model hem çok konforlu hem de lüksün doruklarında olacaktır. Daha önce S Serisi’nde de benzer şekilde gördüğümüz Landaulet karoser şimdi de G Serisi’nde hayat buluyor. Araçların arkasının cabrio hale getirildiği bu versiyonlar hep sınırlı üretimlerle bilinir. G Serisi’nde de bu gelenek bozulmamış ve 99 adetlik üretim miktarı belirlenmiş.

Tam adı Mercedes-Maybach G 650 Landaulet olan araç V12 motora sahip. 5345 mm uzunluğundaki aracın yüksekliği 2235 mm iken, dingil mesafesi 3428 mm. Bu geniş dingil açıklığı sayesinde iç mekanında oldukça bonkör olan Mercedes-Maybach G 650 Landaulet, bağımsız 4 koltuğa sahip.

Aracın şoförlü kullanılacağı göz önüne alındığı için önle arka koltukları ayıran camdan paravanı bulunuyor. Bu sayede arkada tavan açıkken ilerlendiğinde önde herhangi bir rüzgar kaynaklı sorun yaşanmıyor. Ayrıca bu cam paravan elektrikli olarak transparandan koyulaşabilen gövdesiyle de size mahremiyet sağlıyor.

Aracın iç mekanında standart modelden olan farklılıklar bununla sınırlı kalmamış. Firma arkadaki yolcuların rahatı için iki adet ekran monte etmiş. Bu ekranlardan araçla ve koltuklarla havalandırmaya kadar pek çok değişikliğe ulaşmak mümkünken 10 inçlik ekranlardan seyir halinde video izlemek de mümkün hale getirilmiş.

Sadece 630 HP güç üreten v12 benzinli ve turbo destekli motorla alınabilen G 650 Landaulet, 1000 Nm torka sahip. 325/55 R 22 ölçüsündeki lastiklerle yola tutunan araç, standart modelden daha yüksek süspansiyon sistemine sahip. Bu ona çok daha güçlü bir görünüm katarken aynı zamanda daha iyi bir arazi performansı sağlıyor. %100 kilitlenebilen diferansiyel sistemine sahip olan model Avusturya’da üretilecek.

Der neue Mercedes-Maybach G 650 Landaulet: Streng limitiert: Open-Air-Luxus on- und offroad g650 Der neue Mercedes-Maybach G 650 Landaulet: Streng limitiert: Open-Air-Luxus on- und offroad