Mercedes A Sedan karşılaştırma Mercedes Türkiye otostil dergi

Mercedes A Sedan’ı premium rakipleriyle karşılaştırdık

Mercedes A Sedan’ı premium rakipleriyle karşılaştırdık

Mercedes A Sedan karşılaştırma sonucunda iki rakibinin karşısına çıkıyor.

Mercedes’in kompakt hatchback modeli A Serisi’nin kısa bir süre sonra sedan versiyonu yollara çıkacak. A Sedan modeli ile Mercedes, rakiplerinin pazardaki paylarını paylaşmaya hazırlanıyor.

Mercedes A Sedan

Mercedes A Sedan 2018

A Serisi, Mercedes’in giriş seviyesi modelleri arasında yer alıyor. A serisi geliştiren firma, kısa bir süre sonra sedan modelini tanıtacak. Bir miktar CLS’yi andıran tasarıma sahip olan model, kokpitinde de yeniliklerle beraber gelecek. Daha öncesinde E ve S Serisi modellerde gördüğümüz dijital gösterge paneli, artık A Serisi’nde de yer alacak. Araçta kullanılacak motorla henüz netleşmedi ancak 5 kapılı modelle ortak güç üniteleri kullanılacak.

BMW 2 Serisi Sedan

BMW’nin kompakt otomobili 2 Serisi, kısa süre sonra sedan karoserle yollarda olacak. Coupe, Cabrio, Active Tourer gibi karoser seçenekleri olan 2 Serisi bu karoser seçeneğinin eklenmesiyle de bu sınıfa dahil olacak.

Audi A3 Sedan

Audi’nin kompakt hatchback modeli A3 Sedan versiyonu ülkemizde 4 farklı motor seçeneği ile satışa sunuluyor. 1.0 litre, 1.5 litre ve 2.0 litre benzinli motor seçenekleri dışında 1.6 litrelik dizel motorlu versiyonu da mevcut. İç mekanı diğer Audi modelleri kadar lüks değil fakat ihtiyaçları karşılamayı başarıyor. Beş aylık süre içerisinde 1834 adet satan model, 197.354 TL’den satışa sunuluyor.

Mercedes A Sedan karşılaştırma