McLaren 720S için iki yeni tasarım teması tanıttı otostil McLaren 720S tema

McLaren 720S için iki yeni tasarım teması tanıttı

McLaren 720S için iki yeni tasarım teması tanıttı

McLaren Special Operations (MSO), geçtiğimiz yıl düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 720S modellinin seçeneklerinden ilham alarak oluşturduğu iki adet 720S tasarım temasını tanıttı. McLaren 720S tema

‘Track Theme’ (beyaz) ve ‘Pacific Theme’ adını taşıyan bu iki tema, McLaren’in geçmişteki ve günümüzdeki Formula 1 yarış arabalarının renk şemasından esinlenilerek tasarlanmış. Track Theme, motorsporlarını temsil eden renk kombinasyonlarıyla tasarlanırken; Pacific Theme ise okyanusu temsil eden renk kombinasyonları kullanılarak tasarlanmış.

Track Theme, Tarroco Orange – McLaren 2017 Formula 1 aracındaki renkler kullanılarak oluşturulmuş. Turuncu vurgulamalar; kaput, kapılar ve arka paneller üzerinde elle boyanmış karbon siyah detaylarlarla birlikte sunulmuş.

Bu projenin beyaz dış boyası, 1980’lerde şampiyonluk kazanan McLaren Formula 1 otomobillerinden esinlenilerek seçilmiş. Sade kabin tasarımında da gri döşemeler üstüne turuncu detaylar kullanılmış.

MSO tarafından tasarlanan ikinci tema, 720S Pacific Theme’de; gök mavisi tonları kullanılmış ve kapı girintileri daha koyu bir mavi olan bir Estoril mavisi ile tamamlanmış. Otomobilin diğer bölgelerindeki detaylar ise kobalt mavisi ile renklendirilmiş.

Pacific Theme’in iç mekanında ise standart spor koltuklar ve kontrast mavi dikişler ilk göze çarpan detaylar arasında yer alıyor. Direksiyon simidinin üst kısmındaki küçük mavi bant, temaya ayrı bir hava katmış.

İki otomobilin de kabinine eklenen, MSO’ya ait küçük plakalar McLaren Special Operations’ın imzası niteliğinde.

McLaren Track Theme

McLaren Pacific Theme

McLaren 720S tema