Karşınızda Lexus'un amiral gemisi LS 500H | OTOSTİL

Karşınızda Lexus’un amiral gemisi LS 500H

Karşınızda Lexus’un amiral gemisi LS 500H

Premium araç üreticisi Lexus, Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni konsept standını ve yeni otomobillerini ziyaretçilerle buluşturdu. 

Markanın amiral gemisi yeni LS’in hibrit modeli LS 500h, önceki nesilde olduğu gibi sınıfında yepyeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Üretildiği 1989 yılından bu yana lüks sedan segmentinde ses getirmeyi başaran yeni nesil LS’de, çekici tasarım, etkileyici performans ve lüks yine öne planda yer aldı. Yeni LS’in etkileyici tasarımı daha genç kullanıcıları da hedefleyecek.

LS’in çekici tasarımı, sportif çizgilerle birleşiyor. Uzun dingil mesafesine sahip olan yeni LS, premium kullanıcıların beklentilerini aşmaya hazırlanıyor. Yeni Lexus LS, dış tasarımıyla olduğu kadar kabin tasarımıyla da etkileyici. İç mekanında Japon estetikleri ve geleneksel el işçiliği, lüks ve yenilikçi özelliklerle bir araya getiriliyor.

Yeni LS 500h’de 3.5 litre Dual VVT-i V6 benzinli motor ve iki elektrikli motor bulunuyor. Sistem gücü 354 HP oluyor. Sadece benzinli motora sahip LS 500 dört çeker olarak sunulacakken, LS 500h ise, tercihe göre arkadan itişli veya dört çeker olarak sunulacak.