Lamborghini Urus önümüzdeki yıl yollarda olacak. Araba Dergisi otostil

Lamborghini Urus önümüzdeki yıl yollarda olacak

Lamborghini Urus önümüzdeki yıl yollarda olacak

SUV sınıfına sessiz kalamayan Lamborghini’nin Urus isimli modeli için geri sayım devam ediyor. Her gün yeni bir bilginin geldiği araçta Audi temelli bir motor kullanılacağı ve farklı sürüş modları içinde pist kullanımına uygun seçeneğin de olacağı kesinleşti. Lamborghini Urus önümüzdeki yıl yollarda olacak.

Sonunda olmaz denilen oldu ve Lamborghini de SUV segmentine giriş yaptı. Urus adını verdiği modelin son hazırlıklarına devam eden firma önümüzdeki yıl bu aracı lanse edecek. Şimdilik Nürburgring de dahil olmak üzere pek çok yerde aracın son testlerine devam eden İtalyan üretici, araçta farklı tüketici beklentilerini göz önüne alarak geliştirmelerini yapıyor. Bir Lamborghini olması nedeniyle performanslı olması mecbur olan modelde farklı sürüş modları olacak. Arazi performansı konusunda VW Grubu’ndan aldığı destekle sürpriz yapması beklenen modelde pist kullanımlarına ilişkin bir sürüş modu da eklenmiş. Aracın internete düşen görüntülerinde iç mekandaki multimedya ekranı görülüyor. Bu ekranda da farklı sürüş modları açıkça belli oluyor.

4.0 litrelik Audi raflarından alınan motordan 650 HP güç üretecek olan Lamborghini Urus, ilerleyen dönemlerde plug-in-hybrid versiyona da kavuşacak. Bu modelin motor ve aktarma organları ise Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid ile ortak olacak.

Yeni Lamborghini Urus

Yeni Lamborghini Urus