Küçük Tiguan T-Roc üstsüz yakalandı | OTOSTİL

Küçük Tiguan T-Roc üstsüz yakalandı

Küçük Tiguan T-Roc üstsüz yakalandı

Bu cümleyi genellikle paparazziler ünlüler için kullanır. Ancak söz konusu Crossover segmentinin yeni yıldız adayı olunca aklımıza başka bir şey demek gelmedi.

Volkswagen’in konsept olarak farklı fuarlarda sergilediği T-Roc artık seri üretime hazır. Aracın son testleri kamuflajsız olarak yapılırken kameralara yakalandı.

MQB platformunda üretilecek olan T-Roc, Tiguan’ın küçük kardeşi olarak yola çıkacak. Modelin başta Mazda CX-3 ve Honda HR-V ile mücadele etmesi bekleniyor.

Aracın motor seçenekleri de bu nedenle 1.0 litreden başlayacak. Ancak sadece ABD’ye özel bu araca bir de 2.0 litrelik güç ünitesi yer alacak. 115 HP’den başlayan güç kesin olmasa da 280 HP’ye kadar ulaşacak.

6 ileri manuel veya 7 ileri DSG ile alınabilecek olan T-Roc’da şimdilik dört tekerlekten çekiş sisteminin sunulması düşünülmüyor.

Aracın kamuflajsız haline baktığımızda Tiguan ile önde benzer çizgilere sahip olduğu görülüyor. Profilden kalın C sütununda Audi izlerinin görüldüğü modelin arkası ise oldukça sade tasarlanmış.

Son haliyle Frankfurt Otomobil Fuarı’nda lanse edilecek olan modelin satışına da fuardan sonra başlanacak.

vw- troc2 troc3