Kia Rio Mart'ta geliyor | OTOSTİL

Kia Rio Mart’ta geliyor

Kia Rio Mart’ta geliyor

Kia Rio, 2015 yılında dünya çapında 473.000 adet ile markanın yıllık satışlarının %16’sını oluşturmuştu. Yenilenen versiyonu ile Rio Mart ayında bayilerdeki yerini alacak.

Kia için kilit öneme sahip olan Rio, yeni nesil modelinde daha çekici, daha zevkli sürüş tecrübesi ve sınıfının en ileri güvenlik özellikleri sayesinde önceki modelin temel güç özellikleri daha da gelişmiş olarak karşımıza çıkıyor. Daha geniş yelpazede alıcının ihtiyaç ve isteklerini karşılamak üzere tasarlanan yeni Rio’nun, Avrupa’da en çok satan Kia modelleri Sportage ve cee’d’in arasına girmesi bekleniyor.
Çelik Motor Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Maraş, yola çıkmaya hazırlanan dördüncü nesil Rio’nun, Kia markasının en çok satan modellerinden biri olduğunu ve tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de satışa sunulacağını söyledi. Özgür Maraş ayrıca, Kia Rio’nun Türkiye’de; 1.25 ve 1.4 lt. benzinli, 1.4 lt dizel olmak üzere üç farklı motor seçeneği ile satılacağını da belirtti.
Kia Grup Direktörü Ayşe Tuncel ise; 2017 yılında pazarın şartlarını göz önünde bulundurarak, Rio’dan Türkiye’ye 2 bin 500 – 3 bin adet satmayı hedeflediklerini belirtti. Ayşe Tuncel, “Dördüncü jenerasyon Rio’nun, baştan aşağıya yenilenen tasarımı ve gelişmiş teknolojik özellikleri ile Kia markasına önemli bir ivme kazandırmasını bekliyoruz” dedi.
Yeni Rio, Kia’nın Kore’deki Sohari üretim tesisinde üretilecek ve 2017 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de ve dünya çapında satışa sunulacak.